Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ismertek vállalkozót, aki...

Ismertek vállalkozót, aki kevesebbet dolgozik mint egy multis alkalmazott?

Figyelt kérdés
Mert egy multisnak napi 12 oraval altalaban ingazassal egyutt le van tudva... (mentalusan is) szabad hetvege,unnepek,szabadsag,konnyu valtas/kiszallas lehetosege. Milyen jellegu,vallalkozasban uzott tevekenyseg lehet jobb alternativa,ettol tobb szabadsagot es hasonlo jovedelmet,kiszamithatosagot feltetelezve?
2015. nov. 20. 06:23
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Tartós bérbeadás 2-3 ingatlannal. De az meg alapból annyira kevés ráfordítást igényel hogy inkább a kettőt érdemes futtatni egymás mellett. Épp erre írtam a saját példámat itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..



Ettől függetlenül a kiszámíthatóság nehezen egyeztethető össze a vállalkozással...

2015. nov. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez a kérdés teljesen értelmetlen... Egy vállalkozó általában tényleg teljesen rugalmasan dolgozik, nem órákban mérve, mint egy alkalmazottnál.

Pl. én egyéni ügyvédként sokszor hétvégente, ünnepnapon, vagy éjjel is dolgozom, mert épp meg kell valamit csinálni, ami nem várhat, vagy mert akkor van időm/kedvem.

Emellett viszont előfordult nem egyszer, hogy napközben, azaz "munkaidőben" éppen egy barátommal találkoztam, vagy moziba mentem, vagy bármi, mert nem volt kötött programom (pl. bírósági tárgyalás, vagy ügyféllel megbeszélés), és ezért az irodai munkát inkább "eltoltam" máskorra.


Egy vállalkozó nem blokkol nyolckor és rohan ki fél ötkor...

2015. nov. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Látásból ismerek néhány jól öltözött BMW-s fiatalembert akik gyakran naphosszat a helyi kávézóban múlatják az időt. Feltételezem a "vállalkozásuk" nem törvényes.
2015. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Bármilyen típusú vállalkozásban lehet sokat vagy keveset dolgozni vállalkozóként (egy vállalkozásban a legtöbb operatív dolog átruházható, amit más is elvégezhet, ezzel időt szabadít fel a vállalkozó számára).
2015. nov. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elvileg delegalhato a munka,gyakorlatban viszont a fonoknek ellenorizni kell,ami legalabb a jelenletet kivanja. Az ugyved pedig nem vallalkozo,csak a mukodesi formaja az,valojaban szabaduszo,onalloan vegzett tevekenyseg.

A kerdes az inkabb,milyen jellegu vallalkozasnal lehet leginkabb hatterbe vonulni. Feltetelezem,nagyfoku automatizalassal,gepesitessel. Egy panziosnak,ettermesnek,lovardasnak,foliahazas termelonek sztem sokkal kevesebb szabadideje van,meg ha idoben kotetlenebb is,mint egy irodai melos.

2015. nov. 20. 09:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megint butaságokat beszélsz, mert nem lehet így általánosítani!

Egy lovarda tulajdonosa is kiadhat mindent a kezéből, ha úgy kívánja. Lehet, hogy ő csak a tőkét adja, de felvesz üzletvezetőtől kezdve a könyvelőn át egészen az utolsó lovászfiúig mindenkit. Akkor nem kell helyben lennie akár egy percet sem. Az ellenőrzésre is felvehet akár egy egész felügyelőbizottságot.

Ellenben - hogy a példánál maradjunk - megteheti azt is, hogy egy személyben egyedül csinál mindent. Ez abszolút az ő döntése.

2015. nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A #6-os kb jol irja, csak annyival egeszitenem ki, hogy ahohoz is speci kvalitasok kellenek, hogy a vallalkozo tudjon szerezni es megtartani olyan embert, aki nelkule is viszi a boltot, es aztan meg is tudjon bizni benne. A kis ember tipikusan olcso munkaerot akar, de aztan egesz nap felugyelne oket szemelyesen.
2015. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jo iranyba szukul le a kerdes:

"a vallalkozo tudjon szerezni es megtartani olyan embert, aki nelkule is viszi a boltot, es aztan meg is tudjon bizni benne"

Ez itt a kulcskerdes!


Varom a hozzaszolasokat.

2015. nov. 20. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!