Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szülinapi bulikat tartani...

Szülinapi bulikat tartani vállalkozóként, vagy adószámos m. sz-ként? Szerintetek ilyet lehet? Lenn bővebben.

Figyelt kérdés
Évekig animátorkodtam, főként komplett születésnapokat szerveztem gyerkőcöknek. Arra gondoltam, hogy főállásom mellett, adószámos magánszemélyként, hétvégente házhoz mennék gyerekeknek születésnapi partikat tartani, programmal, mivel imádom ezt csinálni. Ehhez szerintetek mi kell? Lehet ezt a.m.sz.ként csinálni? Sajnos sehol nem találok infót.

2015. dec. 29. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudtommal, az lehet adoszamos magánszemély, akinek van egyéb helyről jövedelme. Azaz bejelentett munkaviszony, vagy nyugdíj (öregségi). Ha vállalkozó vagy, azt is megteheted főállásban, ez ugye egyértelmű, vagy felállásban, bejelentett munkaviszony mellett, ekkor Katanal fele adót fizetsz. (Kata=kisadozo vállalkozások tételes adója)
2015. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!