Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felvehetem tolmácsként a...

Felvehetem tolmácsként a nyelvtanítást a tevékenységi körbe? Lent

Figyelt kérdés

Jövőre végzek, tolmács - fordítóként.

Szeretnék egyéni vállalkozó lenni, és nem tudom, kiegészíthetem-e ezzel a tevékenységemet, ha nincs tanári végzettségem?

Most is korrepetálok diákokat, szeretem csinálni, és a visszajelzések alapján a diákjaim is elégedettek.

Továbbá, szabadúszó fordítók, tolmácsok tapasztalatait is szívesen fogadom!



2016. jan. 15. 15:15
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetve még annyit, hogy úgy tudom, nem is muszáj egyéni vállalkozónak lennem, hanem Belég kérni a NAvtól adószámot (adószámos magánszemély),számlázok, és utána adózom negyedévente.

Jól tudom?

2016. jan. 15. 15:20
 2/9 A kérdező kommentje:
*Belég=elég
2016. jan. 15. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos, ha mi most válaszolunk erre a kérdésedre, az egyáltalán nem biztos, hogy az jövőre is igaz lesz. Pl a gyerekem beiratkozott egy szakközépiskolába, és egy szakgimnáziumba fog érettségizni - közben átnevezik. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 2 hetente változnak a rendeletek...

Annak a NAV-nál tudnál utánajárni, hogy lehetsz-e adószámos magánszemély, de szerintem nem (úgy tudom, rendszeres tevékenységnél nem, de nem akarok hüleségeket beszélni)

És adószámos magánszemélyként sem csak adózni kell, hanem egészségbiztosítást, nyugdíjjárulékot is kell fizetni havonta.

2016. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nyelvtanítási tevékenységet nem kötik tanári végzettséghez, elég, ha van egy középfokú nyelvvizsga-bizonyítványod. A magántanítást csinálhatod adószámos magánszemélyként is, bár anyagilag egészen biztosan jobban jössz ki, ha egyszerűen beíratod a vállalkozóidba plusz tevékenységként. Egyéni vállakozóként fix járulékot kell fizetned (KATA-val havi 50 ezer ráadásul adóval együtt, amúgy olyan 65 ezer körül van a minimálbér után), ha a tanítást adószámos magánszemélyként végzed, akkor elméletileg minden ott kiadott számla után kell még pluszban járulékokat fizetned.
2016. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok és egyéni vállalkozó - nekem nem engedték felvenni a tevékenységi körök közé az oktatást, pedig van középfokú nyelvvizsgám.
2016. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig középfokú nyelvvizsga simán elég oktatáshoz. Úgy tudom, hogy ügyfélkapun keresztül bármilyen tevékenységet felvehetsz, aztán ha szúrópróbaszerűen kimennek ellenőrizni, akkor kell bemutatni a papírokat. Én legalábbis így csináltam 3 éve, azóta sem jöttek még ellenőrizni.
2016. febr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

Ezt a vállalkozós dolgot a NAVnál kell intézni, ugye?

Egyébként közben kaptam több embertől infot, hogy lehet. Egy angol-német tanár végzettségű írta, hogy ő egyébi vállalkozásban tolmács-fordító, szóval gondolom, ha ő tolmács képzettség nélkül tevékenykedhet így, akkor egy tolmács is taníthatja az adott nyelveket.

2016. febr. 4. 01:03
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja még egy kérdés: nem egészen ide tartozik, de linkelnétek oldalakat, ahol kikupálódhatnék erről a vállalkozói dologról? Különbségek az adószámos magánszemély, kisadózó, vállalkozó között, mit és hol kell intézni, utánanézni..mert közben rájöttem hogy semmi ilyenről nincs fogalmam, és így, hogy magam elkezdtem felkutatni, csak még nagyobb lett a homály. Vagy ha aktuális lesz, keressek egy könyvelőt, és ő majd segít? Mennyit kér érte.

Előre is köszi, ha válaszol valaki erre. :)

2016. febr. 4. 01:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun keresztül érdemes intézned, és akkor nem kell a NAV-hoz bemenned.

Én KATA-s vállalkozó vagyok, szerintem ez éri meg legjobban, mert egyébként elég magas az adó, amit fizetni kell. KATA-sként nem kell könyvelő sem, ha főállású vagy havi fix 50ezret fizetsz (mindegy mennyi a bevétel, évi 6 millióig), félállásban 25ezret, a határ gondolom feleannyi.

Ezenfelül a helyiadó (asszem évi 50ezer körül) és a kamarai tagság, ami évi 5ezer.

2016. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!