Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan jelentkezhetek fiatal...

Hogyan jelentkezhetek fiatal vállalkozó programba, ha dolgozom?

Figyelt kérdés

2016-ban elindult az OFA által támogatott, fiatal kezdő vállalkozókat támogató program. Nagyon jól hangzik, jelentkeznék én is, de vannak bizonyos feltételek. Ilyen például, az, hogy:

A program az Ifjúsági Garancia Rendszer keretében valósul meg, így a munkaviszonnyal és tanulói jogviszonnyal nem rendelkező fiatalok vállalkozóvá válásához nyújt segítséget.


Nem értem a logikát. Tehát se tanuló nem lehetek, se aktív dolgozó? Akkor miből élek? És ha vállalkoznék, akkor végzettség nélkül hogyan?



2016. febr. 23. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A, előbb szerzel végzettséget, aztán pályázol

B, alkalmazol egy adott végzettséggel rendelkező embert


Ez a program álláskeresőknek van tudtommal, vagyis regisztrálva kell hogy legyél a munkanélküli központban.


Aki regisztrált munkanélküli, az szerinted miből él? Se nem tanul és se nem dolgozik...

2016. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem csak ez a program létezik, hanem évente kétszer az önfoglalkoztatóvá válás támogatás is.

1 hónapig bejelentkezel munkanélkülire, pl. felmondasz a munkahelyeden és megpályázod.


Tőke (önerő) nélkül meg nem érdemes pályázni, mert nem lesz életképes a finanszírozási terved. (pl. ha az utolsó hónapban pl. Heves megyében októberben megpályáztad volna, november végéig már az utolsó kifizetési kérelmed is le kellett volna adni, amiből max 4 lehet, tehát legrosszabb esetben heti 500 ezret el kellett volna költened 2 milliós támogatás esetén, úgy hogy abból az elsőt nem ők adják, hanem Te fizeted, ők meg utólag a kifizetési kérelmedre utalják. Ha az átfutási időket is beleveszed, lehet 2 naponta kellett volna elköltened 500 ezreket. Korábban a TÁMOP-2.3.6.B-nek sem volt anno elég a 10% önerő és a kifizetések is adott esetben nem napokat, hanem másfél évet is csúszott egyesekénél, amit így megint csak meg kell oldanod valahogy.


És ez csak a kezdet, mert ezeket 3-5 évig kötelező is úgy fenntartani, hogy nem lehet más állásod, vagy alkalmazott addig és létezni kell a vállalkozásnak.)


Ha van ilyen pályázatra önerőd, nyilván van miből élned hónapokig is..

2016. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem továbbra is kicsit logikátlan a szituáció.

Pl, a magam részéről, egyik hónapról a másikra élek, tegyük fel, van egy kevés félretett pénzem. Én amit eddig olvastam, az 10 vagy 20%-os önerő volt, a max adható 3 milliós támogatáshoz. Feltételezzük, hogy meg van a 3 millió 20%-a, mint önerő. Amint felmondok a munkahelyen, szinte rögtön hozzá kell nyúlnom a félretett pénzhez, amit önerőnek szántam, tehát nem felelek meg a feltételnek. Értem, hogy akinek van pénze az meg él munka nélkül is egy ideig, de akinek annyi pénze van, annak lehet hogy nem is igazán van szüksége a támogatásra. Mennyire életképes így ez a program? Tény, van akinek megoldható, de a többségnek szerintem pont nem.

2016. febr. 24. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyi ember mindig van, lesz amennyit meghatároznak indikátornak, mivel azt a számot hozniuk kell.. A támop 2.3.6.B-nél pedig legkevésbé arról szóét a történet, hogy hány ember legyen, akinek ez jó.. Moat talán annyi a különbség, hogy maga az indulás sem fog elvinni másfél év pluszt a közbeszerzések miatt, mert épp olyan szervezet nyerte az A komponenst, akinek nem volt meg a szükséges infrastruktúra hozzá - pályázatnál és talán a kifizetések is gyorsabban lezajlanak majd.


Emellett, pl. a külföldről hazatérőknek ez egy kimondottan jó lehetőség.

2016. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!