Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Biztos lábon álló vállalkozók!...

Biztos lábon álló vállalkozók! Ki mit csinál, hogy kezdtétek el?

Figyelt kérdés

Pájakezdő leszek és mindenképen valami vállalkozást akarok majd csinálni, nem akarok beállni az alkalmazotti mókuskerékbe!

23/f



2016. márc. 25. 10:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Figyu már, a mókuskerék akkor van, ha minden jövedelmedet feléled: ilyen szempontból teljesen mindegy hogy ez a jövedelem alkalmazotti létből van vagy vállalkozásból!
2016. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet... A mókuskerék akkor van, ha pl minden napod abból áll, hogy reggel felkelsz, elmész a munkahelyedre kötelező időpontra, aztán ott vagy addig amíg kötelezően ott kell lenned...

Semmi köze ennek ahhoz, hogy mennyit keresel és, hogy feléled e azt....

2016. márc. 25. 10:56
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

"A mókuskerék akkor van, ha pl minden napod abból áll, hogy reggel felkelsz, elmész a munkahelyedre kötelező időpontra, aztán ott vagy addig amíg kötelezően ott kell lenned..."


Véllalkozóként is kb ezt teszed ha kevés a bevételed és nem tudod felfuttatni az üzletet. Alkalmazottként meg van sok szakma amelyeknél rugalmas a munkaidő, hetente legalább pár napban megengedett az otthonról dolgozás, és nem kell aggódnod, hogy holnap lesz-e megrendelésed.

2016. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

talán a vállalkozásnál nem ez van? Felkelsz minden reggel 5kor, egyedül csinálsz mindent napi 12-16 órán keresztül, a hét 6 napján, főleg az első időben... ja és még azt se biztos, hogy hó végére lesz egy kicsike profitod.


Míg az alkalmazotti mókuskeréknél nem kockáztatsz semmit, mert hónap végén megkapod a fizetésedet vagy akár mehetsz perelni a munkáltatódat ha nincs fizu, addig vállalkozóként a saját vagyonodat kockáztatod és ha hónap végén nem kapsz fizetést akkor még csak nem is tudsz perelni senkit.

2016. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem lehetne, hogy nem válaszoltok olyan kérdésre amire nem tudtok válaszolni? Nem kértem, hogy jöjjön boldog boldogtalan kioktatni...
2016. márc. 25. 11:34
 6/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem kioktatunk, csak még nem jöttél rá hogy a vállalkozás nem abból áll hogy habzsi-dözsi és jön a sok lé. A vállalkozó egy olyan alkalmazott a saját vállalkozásában aki 0-24-ben dolgozik. Nem arról szól egy vállalkozás hogy délben felkelek, egy kis munka, aztán 8-tól bulizás.
2016. márc. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ha nem látod, hogy éppen kioktatsz, akkor hülye vagy már bocsánat... Köszönöm, a 4 nem választ... Jó, hogy ide kell trollkodnotok...
2016. márc. 25. 12:03
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Kőműves vagyok, minden szakmunkában nagyon jól lehet keresni, általánosan igaz, van egy hatalmas nagy piaci rés az igényes munka... Rengeteg kőműves van, aki panaszkodik és nem tud egyről a kettőre jutni. De ezekre mindig igaz, hogy alkoholisták, vagy csak szarnak bele a munkájukba.

Mi szépen és gyorsan dolgozunk, ha valakin nem ezt látom a brigádban, azt páros lábbal rúgom ki... + folyamatosan képzem is az embereimet, európában nagyon kevesen csinálnak és aki csinál az is mocsok drágán és kevesen szépen, velencei vakolat... Európa szerte vannak megrendeléseink, jelenleg Torontóban vagyok és bizonyos speciális festőktől tanulom az egyszerűbb technikákat.

És de, ha szereted a munkádat, akkor nem dolgozol és van habzsi-dőzsi...

2016. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

pályakezdőként legyél alkalmazott a szakmában ami tetszik, majd 1-2 év gyakorlat/tapasztalat után visszatérhetsz a vállalkozó leszek kérdésre.


Ha nem így teszel, akkor a megrendelők nem tudnak komolyan venni.


Pl.: mikor a pályakezdő nem tudja elindítani a gépet eset.

2016. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

8-as, nehogy azt mondd, hogy nem kelsz fel hajnalban és mész oda a munkásokkal az elvállalt munka megkezdésekor és nem igazítod el őket - ha nem is ülsz ott egész nap a nyakukon.

És nehogy azt mondd, hogy első évben rögtön úgy kezdtél, hogy dőlt a lé...


Kérdező, bizony, aki eddig válaszolt, az 1 sem kioktatott, csak arra próbált rávilágítani, hogy KEZDŐ vállalkozó nem fog otthon ülni, a lábát lógázni, hanem bizony dolgozik keményen a vállalkozás felfuttatása érdekében, s majd 3-4-5-10 év múlva jut el odáig (ha eljut), hogy lábát lógázza.


Nekem is kb. 5 évembe telt + egy 2 hetes kórházi jelenlétembe telt, mire eljutottam odáig, hogy most már biztos lábakon állok. De én is hajnalban kelek és 10-12- 14 órákat dolgozom néha. Néha meg 1-et :D

Viszont nincs szombatom, vasárnapom, ünnepnapom, mások a 4 napos hosszú hétvégénél elutaztak - én meg mind a 4 nap dolgoztam (na jó, nem egész nap)

2016. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!