Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha Ausztriában vagy Svájcban...

Ha Ausztriában vagy Svájcban vagy Németországban szeretnék egyéni vállalkozóként dolgozni illetve biotermékeket eladni, akkor melyik országban kedvezőbb az adózás, a vállalkozás beindítása, a napi ügyintézés és minden?

Figyelt kérdés

Masszőrként (gyógy- sportmasszőr vagyok) szeretnék dolgozni,illetve biotermékekkel foglalkozni.

Minden információ érdekel,ha saját vállalkozásban szeretnék masszírozni vagy biotermékekkel foglalkozni.



2016. ápr. 28. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit tudok hogy Ausztriában a kezdő vállalkozók az első évben adómentesek.
2016. ápr. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy adózás ide, adózás oda, de külföldön sem könnyű egy kezdő vállalkozást beindítani (főleg ha ilyen intim). Mire egy olyan ügyfélkör kialakul ami tisztességes megélhetést biztosít, addigra évek is letelhetnek, de addig is meg kell élni valamiből, plusz a kezdőtőke induló eszközökre, kellékekre és hacsak nem a lakásodban akarod csinálni, akkor valamilyen helyiség bérleti díjára is. Aztán ott van még a megfelelő menedzselés, marketing, ami hirdetések, szórólapok, reklámtáblák, stb, szintén csak növeli a költségeket eleinte.


Nézd, én úgy vettem észre (egy időben engem is foglalkoztatott a külföldi munkavállalás gondolata, amíg kezdő voltam), hogy pl. Ausztriában elég tisztességesen megfizetik a masszőr alkalmazottakat! Nem kell vállalkozónak lenned, nem részmunkaidős a bejelentés, nem kell magadnak kiépíteni az ügyfélkört, hanem ha megfelelsz felvesznek és bejelentenek rendesen.

Annak idején én is masszőr állásokat kerestem és az volt a tapasztalat, hogy az országhatárhoz közelebb kevesebbett fizettek volna, olyan minimálbér környékén, de távolabb pl. a tiroli régióban egy szállodában kínáltak olyan masszőrállást, ahol bruttó 2.250,-EUR volt a fizetés + szállás és ellátás is járt mellé! Ez szerintem elég korrekt!

Tehát érdemes körbenézni állásügyeb előbb és úgy kezdeni alkalmazottként, aztán ezzel párhozamosan ráérnél kiépíteni a saját privát ügyfélkörödet, illetve megteremteni az egyéni vállalkozás feltételeit!

Szerintem! :)

2016. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi,ez így van,ezeken túl vagyok, dolgoztam tirolban masszőrként már.Viszont a következők miatt tettem fel a kérdést: 1,tiroli masszőrmunka nagyon robot,sokszor rabszolgának nézik az embert a vendéglátásban 2,nehéz jó helyet találni ennek ezer oka van,egyik,hogy sok helyen kozmetikus-masszőrt keresnek,ott is van diszkrimináció,én meg pasi vagyok,viszont jobban szeretek önállóan dolgozni és egy gyógymasszőr ismerős lány is azt mondta régebben,hogy ő is saját maga fogja csinálni egyéni vállalkozásban,mert így jobb.
2016. ápr. 29. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!