Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozást szeretnék indítan...

Vállalkozást szeretnék indítani. Varrni szeretnék kisbaba, ovis ágyneműket, kis játékokat, esetleg ruhákat, meg mindenfélét ami ebbe beleillik. Mennyi kiadásra számítsak? Több lent.

Figyelt kérdés

A vállalkozásba egyedül lennék, és főfoglalkozásban szeretném csinálni. Itthon van helyem, helyiséget egyenlőre nem bérelnék hozzá. Varrógépeim már megvannak hozzá. Olvastam erről már a neten, de elég zavaros nekem a kiadásokról szóló dolog. Tudna valaki kicsit segíteni?

Úgy gondoltam, hogy a neten értékesítenék, webáruházzal.


2016. jún. 8. 20:08
 1/6 Bence87 ***** válasza:

Keress meg egy könyvelőt, neked valamilyen egyéni vállalkozás vagy adószámos magánszemély lesz a nyerő.


Webshop jó ötlet, manapság egyre nő a webshopok forgalma. Ahhoz viszont pár szabályt be kell tartani, pl. kell adatvédelmi nyilvántartás és adatvédelmi tájékoztató, ÁSZF, ki kell alakítani a technikai hátteret, ismerni kell a fogyasztók jogait stb. De mivel már sokan indítottak webshopot, ezek a tudnivalók össze vannak már szedve a neten, keress rá hogy webshop indítás.


Érdemes még megnézni ezt: etsy.com

Itt nemzetközi szinten is tudod árulni a dolgaidat.


Kiadások:

-könyvelő

-adók

-anyagköltség

-rezsi (pl. áram)

-varrógép amortizációja

-webshop fenntartása (tárhely, domain, fejlesztés)

-kisebb jogi kiadások (webshophoz)

-jutalék (ha mondjuk etsy-n árulsz)

-hirdetési díjak (ha hirdeted magad, ez a legnehezebb, ügyfelet szerezni)

-bankköltség

-szállítási költség (vevő fizeti, de bele kell kalkulálni)

-csomagolóanyagok díja

2016. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Közbe találtam egy oldalt, ahol írnak az adózásról. Azt olvastam, ha a KATA rendszerben nem adózhatok, ha az adótartozásom meghaladja a 100.000 ft-ot, és ez a tartozás nem feltétlenül kell kapcsolódjon a vállalkozáshoz.

Nekem sajnos van 300.000 ft tartozás a nevemen, amit anyám csinált nekem anno azzal,hogy jogtalanul felvett utánam árvaellátást. De ez régi sztori. Elvileg a nyugdíjfolyósító fele volt a tartozás,de a NAV vette át a végrehajtást/letiltást. Akkor gondolom a KATA rendszert lehet, hogy bebuktam. A másik adózás viszont őrült drága....

2016. jún. 8. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a tartozás nem anyukád nevén van? Érdemes lenne a NAV-nál megkérdezni, nem te sumákoltál vele.
2016. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem. ez a tartozás az én nevemen van. A saját anyám átvert igazából. Nem a témához tartozik, de leírom röviden, hogy ne ezen lovagoljnak a hozzászólok.

16 éves koromban meghalt az apám, árvaellátást kapott anyám utánam, mivel ő volt a gyámom. 18 éves koromtól, amíg nappali tagozatos sulis voltam, már alanyi jogon az én nevemre jött a pénz, de továbbra is anyám bankszámlájára. Viszont én ezzel full nem voltam tisztába. 18 éves korom után, évközben abbahagytam a nappalis sulit, hogy dolgozni tudjak inkább. Viszont a tanév elején le lett adva az iskolalátogatási igazolás a nyugdíjfolyósító részére, hogy igazolva legyen még tanulok, és jár a pénz. Viszont én év közbe abbahagytam a sulit és nem foglalkoztam ezzel, azt se tudtam, hogy már az én nevemre jön a pénz, szégyen nem szégyen. Anyám meg b..a.szta lejelenteni, hogy már nem vagyunk jogosultak a pénzre és szépen felvette egész tanévben. Én meg nem tudtam semmit az egészről, nem is gondoltam ilyenekre. Aztán 2-3 év múlva jött a papír, hogy 800.000 tartozás van és letiltják a fizum 33%-át. Ennyi a sztori, de ne ragadjunk le itt....... csak leírtam, hogy miről van szó

2016. jún. 8. 20:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondolom ez miatt, hogy még nem járt le a tartozás, jó eséllyel kiesek a KATA-ból. Meg fogom köszönni ezt is akkor édesanyámnak :)
2016. jún. 8. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira speciális a te eseted, hogy könyvelő nélkül nem fogsz boldogulni: keress meg egyet és kérd a segítségét (persze ez sem lesz ingyen...).
2016. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!