Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Helytálló az, amit ezen az...

Helytálló az, amit ezen az oldalon írnak az egyéni vállalkozók járulékfizetéséről?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát, ha nekem június 10-től indult a vállalkozásom (e hónap elsejétől KATA-s vagyok), akkor nekem mindentől függetlenül meg kell fizetni ezt a 70 000 Ft körüli összeget (mivel az oldal szerint többet kell fizetni, ha a tevékenység szakképzettséget igényel) vagy csak arra a kb. 20 napra, amíg nem KATA-s (járulékos, hagyományos vagy nem tudom minek nevezik) rendszerben voltam? Hallottam viszont olyat is, hogy ilyenkor csak az egészségügyi hozzájárulást kell meg már mindenfélét. Szóval előre is nagyon-nagyon köszönöm, ha valaki megmondja a frankót meg a tutit :).



2016. júl. 6. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha katás vagy, havi 50 (feltéve, hogy nem választottad a magasabb tételes adót).


Júniusra pedig 10-30-ig fizetned kell a minimum járulékalap után (nydíj 100%, egbizt és merőpiaci 150%, szocho 112,5%) a minimálbér, szakképesítést igénylő tevékenység estén a garantált bérminimum után. Ezt akkor is fizetned kell, ha vállalkozói kivéted nem volt. HA volt, akkor arra még plusz 15% szja.

2016. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Júniusra pedig 10-30-ig fizetned kell a minimum járulékalap után (nydíj 100%, egbizt és merőpiaci 150%, szocho 112,5%) a minimálbér, szakképesítést igénylő tevékenység estén a garantált bérminimum után. Ezt akkor is fizetned kell, ha vállalkozói kivéted nem volt. HA volt, akkor arra még plusz 15% szja.


Akkor ezek szerint arra a kb. 20 napra kell fizetni, és ezek szerint jól írja az oldal. Ez pontosan napokra lebontva mennyit jelent. Vagy csak elosztom a garantált bérminimumot 30-cal, megszorzom 20-szal, majd annak veszem a 100, 150 ill. 112,5, majd azoknak a 10, 4 stb. százalékát?

2016. júl. 6. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Először felszorzod az alapot, kiszámolod rá a teljes havi járulékot, majd 630 és ×20.
2016. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
630= /30?
2016. júl. 6. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért '58-as bevalláson se felejtsd el bevallani :)
2016. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
/30, félrenyúlkálok
2016. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!