Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó bevétel...

Egyéni vállalkozó bevétel muszáj saját számlára érkezzen?

Figyelt kérdés
Ha én kiszámlázok az ügyfelemnek X forintot, azt muszáj nekem utalnia? Mi van, ha en tartozom Ferinek, és megkérem az ügyfelet, hogy Ferinek utalja a lóvét, ez törvényellenes? Katás, Áfás vagyok, van vállalkozói számlám.
2016. aug. 21. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Azért kellett vállalkozói számlát nyitnod, hogy azt használd.


Ha nem akarod, akkor még mindig csinálhatsz készpénzes számlát. A vevő kifizeti neked, te meg továbbadod Ferinek.

2016. aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Ha nem akarod, akkor még mindig csinálhatsz készpénzes számlát."


én úgy tudtam, hogy a fizetés módja nem is kötelező eleme a számlának, így lényegtelen, hogy ott kp vagy átutalás van. Két könyvelőt is kérdeztem, két egymásnak ellentmondó választ kaptam. :)

2016. aug. 21. 22:56
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

ha te számlát adsz akkor úgy veszed át a pénzt, ahogy akarod.. átveheted kp-ben is, meg átutalhatod...


persze ha a vevő ferinek utalja.. akkor a számlán ne az utalás szerepeljen, hanem kp! Mert ha esetleg nav megkérdezi, hogy mégis miért nincs az az összeg a számlatörténetben?? na azt nehezen fogod kimagyarázni.


amúgy meg a vevőnek semmi köze ahhoz, hogy te tartozol ferinek. Szépen kifizeti neked kp-ben vagy utalással a számládra a vételárat, te meg továbbutalod a tartozásod ferinek. Semmi értelme ebbe belevonni ferit, sem a vevődet terhelni ilyen hülyeségekkel.

2016. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

Igaz, nem kötelező.

De ezzel csak azt éred el, hogy mondjuk kiállítod utalásosan és készpénzben fizetik ki.

Eddig mondjuk tiszta.


De a vevőd azt hogy számolja el, hogy egy harmadik félnek utalt? Jött egy számla X-től, utalt Y-nak. Ezt senki nem fogja elvállalni, mert nincs az a könyvelő aki tisztába teszi.

Ha pedig te kéred azt, hogy másik bankszámlára utaljon, akkor máris megsértetted a szabályokat, mert te ilyet nem kérhetsz. Még a saját privát bankszámládra sem kérheted, mert áfás vagy.

2016. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

* aztán ha a vevő azt mondja oké átutalja ferinek, feri meg azt mondja, hogy ő bizony nem kapott semmit.. na akkor mit fogsz tenni? cseszegeted a vevődet egy számlakivonatért, hogy biztos elutalta e??



Szóval az elméleted egy nagy baromság!

2016. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagy összeg érkezne külföldről, devizában, egy csomó pénzt megspórolok, ha nem kell nekem mégegyszer utalnom. Bonyolult az ügy, de az egyszerűség kedvéért feltételezzük, hogy mindkét félben, Feriben meg ügyfélben teljesen megbízok, így nem merül fel átverés.


"Ha pedig te kéred azt, hogy másik bankszámlára utaljon, akkor máris megsértetted a szabályokat, mert te ilyet nem kérhetsz."


Tudod pontosan, hogy ezt melyik törvény írja elő?

2016. aug. 22. 00:13
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Attól függ, hogy az ügyfeled magánszemély vagy vállalkozó. Ha vállalkozó, akkor nem utalhat Ferinek, mert a nav megb..a érte.
2016. aug. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem vagy áfa-alany, vállalkozói számla nem kötelező.

Viszont az ügyfeled neked köteles fizetni, másnak csak akkor fizethet, ha követelés-engedményezésről van átruházási szerződés.

2016. aug. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

"Katás, Áfás vagyok, van vállalkozói számlám."


Ez tutira törvényellenes, ugyanis ha ÁFÁ-s vagy, akkor mégis hogy akarod majd az ÁFÁ-t visszaigényelni? Egy olyan összeg után, amit nem is kaptál meg?


Számlázásnál, ellenőrzésnél MINDKÉT félnél (az "eladónál" és a "vevőnél" is) meg kell, hogy egyezzenek az utalt tételek. Tehát ha x utalt neked 1.000 ft-ot, akkor annak az 1.000 ft-nak a Te számládon szerepelnie kell beérkezett tételként.


Ráadásul, ha vállalkozóként érkezik jövedelem, de mondjuk magánemberként tartozol Ferinek, akkor megint csak nem célszerű keverni a szezont a fazonnal.


Az már csak hab a tortán, hogy a nagy összegű pénzmozgásokat a bank köteles jelenteni hivatalból így aztán esetlegesen Ferit vennék elő a Te pénzed miatt - holott Te meg tudnád igazolni a megdolgozott pénzedet.


Szóval jól írták: nincs az a könyvelő, aki ezt így tisztára tudná mosni...

2016. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

"én úgy tudtam, hogy a fizetés módja nem is kötelező eleme a számlának"


Ezt bizony rosszul tudtad: kötelező eleme a számlának,a fizetés módját mindig rá kell írni a kiállított számlára s ha átutalásos, akkor a bankszámla kivonatodon is meg kell jelennie ugyanannak az összegnek.

2016. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!