Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha kapok megbízásokat folyamat...

Ha kapok megbízásokat folyamatosan, amik havi-heti rendszerességűek, az még alkalomszerű, eseti megbízásnak számít, vagy ez már rendszeres kategória?

Figyelt kérdés
Megbízási ajánlatot kaptam, még nem vállalkoztam soha. Most azon gondolkodom, hogy ilyen ajánlatot egyéni vállalkozóként vagy adószámos magánszemélyként van-e lehetőségem elfogadni. Illetve ha valaki tudja, hol található esetleg egy lista arról, hogy mely tevékenységek engedélykötelesek, azt is megköszönném.
2016. aug. 26. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Rendszeres megbízásokra nem fogják kiadni az adószámos magánszemélyt.


"mely tevékenységek engedélykötelesek"


[link]

2016. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondoltam, de bizonytalan voltam, mert bár rendszeres, de nem olyan, hogy minden nap ezt csinálom, mint alkalmazotti helyzetben.

A linket is köszönöm, sokat segített.

2016. aug. 26. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!