Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pontosan milyen erőművekkel...

Pontosan milyen erőművekkel lehet termelni áramot eladásra a szolgáltatónak?

Figyelt kérdés
Egy olyan eszközzel termelnék 5kwh áramot ami eddig nem volt. A szolgáltatónak lenne kifogása miatta vagy csak az inverter meg a többi cucc érdekli? Éjjel-nappal max kb 5kwh átvenne így?
2016. szept. 20. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, de 10-12Ft a piaci ár, tehát hiába lopod az áramot nem leszel milliárdos és hamar lefogsz bukni :)
2016. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet nem voltam pontos. Arra lennék kíváncsi, érdekli-e egyáltalán a szolgáltatót, hogy a kiserőművem új technológiát használ fel és nem az eddigi hagyományos megoldásokat? Valamint nem szabvány.
2016. szept. 20. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem érdekli. Csak felszerelnek még egy órát ami a visszatáplált áramot méri.


De ha ne mondjam, hogy a perpetuum mobile feltalálásában mennyire hiszek...

2016. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nem veszik át.

Pontosan meg van szabva hogy milyen méretű, típusú, és márkájú erőműveket lehet telepíteni.

2016. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A perpetuum mobile rész tetszett. :)

Én is egyet értek azzal, hogy ha vmi vissza tudná nyerni a mozgási energiáját valahogy, akkor se lehetne kinyerni belőle pluszt. Legfeljebb csillagászati mértékben gondolkodva, de ott meg más a gond.

2016. szept. 20. 19:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Hivatalosan kitől tudnám ezt megtudni? A szolgáltatómmal elég lenne beszélnem?
2016. szept. 20. 19:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérsz egy napelemes cégtől árajánlatot telepítésre, azzal beballagsz a helyi szolgáltatódhoz és szerződsz velük áramátvételre. Kimennek, bekötik az invertert és a mérőegységet, te meg felteszel a tetődre két tábla üveget alusín kerettel, aláraksz két tábla hungarocelt két dróttal, majd rákötöd az inverterre a saját minierőművedet. Keresd mindig a könnyebb utat ha úgy érzed hogy hátráltatnak a törvények és a bürokrácia - mondta Demján bácsi. Én őt tekintem példaképnek.
2021. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!