Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elég nagy kezdőtőke mellett...

Elég nagy kezdőtőke mellett egy PSZK-t (vagy egyéb közgazdász szakot) végzett ember mekkora eséllyel tudna építeni egy sikeres vállalkozást? (többi lent)

Figyelt kérdés
A kezdőtőke olyan 50 millió forint lenne, de még nem biztos, mert az csak akkor lenne meg, ha bizonyos dolgokat eladnánk és ezen még gondolkozunk. A lényeg igazából az, hogy egy közgazdász diplomás ember jó eséllyel csak egy jól fizető munkát foghat ki vagy van e reális esélye egy jól menő vállalkozást indítani? Esetleg ebben mekkora szerepe van a kezdőpénznek ( mennyivel nő ennek az esélye, ha több van illetve ha kevés lenne akkor is működhetne elfogadható eséllyel)? Ha vannak ismerősök külföldön és beszélem a nyelvet esetleg ott működhet a dolog? A BGE-ről vagy Corvinusról van szó egyébként de mivel nem jobban fizető állás a cél ezért ne foglalkozzunk azzal, hogy a munkáltatók szerint a Corvinus jobb e és azzal se, hogy ki szerint melyiknek az amelyiknek csak neve van. Tudom, hogy több konkrétum is lehetne, de igazából a lényeget leírtam. Ha lehet csak a leírtakra válaszoljatok ne kössetek bele egyéb dolgokba.

2016. nov. 7. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A kezdőtőke jó, ha van, de 50 milliót is el lehet "tapsolni" egy vállalkozásban - ettől még simán csődbe mehet.


A lényeg nem a végzettségen, stb van - bár jó, ha vannak alap ismeretek - hanem azon, hogy mi az a vállalkozás, van-e rá kereslet, amit csinál, értesz-e hozzá (jó, tudom, aki nem ért hozzá, vesz fel alkalmazottat, csak akkor máris jóval nagyobb a havi költség) stb.

Az egyik ember csinál az Isten háta mögött egy panziót, a kutya nem megy arra, a másik ember ugyanazt megcsinálja egy másik Isten háta mögötti helyen és még külföldről is mennek - sok múlik a jó ötleten, stb.

2016. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha nem rendelkezik a vállalkozás irányításához szükséges képességekkel (mindegy milyen iskolát végzett) akkor 50 milla is megy a levesbe pár hónap alatt.
2016. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk hogy én rendelkezem a vállalkozáshoz kellő képességekkel. Viszont nekem úgy tűnik, hogy amit az egyetemen tanítanak azzal más üzletében tudsz inkább sikeresen dolgozni ami már létrejött és működik.
2016. nov. 7. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:

A PSZK az egy ilyen szak...


Egy vállalkozás ugye foglalkozik VALAMIVEL, és praktikusan nem csak vállalkozási ismeretekre van szükséged, hanem értened kell ahhoz a VALAMIHEZ, illetve még jobb ha az adott területen rendelkezel tapasztalattal és kapcsolatokkal. Szvsz ha vállalkozási ismeretekre van szükséged, azt egy sokkal rövidebb tanfolyamon is megszerezheted, a PSZK más típusú végzettséget nyújt (ilyen-olyan pozíciók multiknál, vagy a jogalkotói oldalon).

2016. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csabika123456faa válasza:
Ha ezt a kerdest gyakorikerdeseken kell feltenned akkor szerintem esèlyed nincs egy normális válalkozásra mert nem vagy eletrevalo
2016. nov. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csabikaval egyetertek.


Valami statisztikai szamadatot szerettel volna az eselyeidrol?


Leirtak, 50 millat is el lehet tapsolni.

Szemely szerint az onepito vallalkozasok hive vagyok, amikre nem kell tizenmilliokat rizikozni. 50 millat az fektessen be nyugodt szivvel vallalkozasba, akinek nem kottyan meg 50 milla elvesztese. De ezert hast stb. eladni eleg meredek.

2016. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!