Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha saját vállalkozásként...

Ha saját vállalkozásként olyan ajándékboltot akarok ahol én magam alkotom meg az árut s én vagyok az eladó/tulaj mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Milyen szakma/szakmák? (nyitott vagyok a tanulásra)Engedélyek?

Több 100 termék-ötletem van s tudom, nem a megszokott uncsi bögrés bolt lenne, hanem olyan amire lenne vevőkör. Nagyon érdekel a téma, de értelmes infót nem igazán találtam... Mindenhol ugyan az a sablonos üzletnyitási tippek, amikkel józan paraszti ésszel is tisztában voltam.

Várom a hasznos kommenteket, előre is köszönöm.


(kb 10év múlva fixen nyitani akarok)

23-N



2016. nov. 13. 01:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress meg egy könyvelőt ha ennyire tuti a tipped. 10ezret megér szerintem.
2016. nov. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

10 év múlva fixen nyitni?


Mennyit változik akkorra a piac?


Ajándékbolt bejelentés köteles, meg kell pár engedély is, de azt meg hogy miylen, azt a termékköröd határozza meg, amit árulni akarsz és amit fel kell tüntetni a bejelentő lapon többek között. Az ellenőrző szerveket az önkormányzat értesíti ki, akik annak tudatában fogják ellenőrizni a követelményeket és feltételrendszert, hogy mit jelöltél meg terméknek amit árulni akarsz.


Ha magad vagy, akkor ker. üzletvezetői, vagy kereskedő vállalkozó okj elég lehet ehhez.


ha olyan a termék, ami szaktudást igényel, akkor még az is kell, vagy legalább egy alkalmazott, aki rendelkezik ezzel/ezekkel.

2016. nov. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Ahhoz, hogy vállalkozást indíts pénz kell, nem szakma. Ahhoz, hogy jól menjen kell egy kis közgazdaság, kis jog ismeret oszt annyi. 10 év múlva akarod indítani? Addig gyártod a terméket vagy mi?
2016. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

10 év alatt a pénzt szedem össze, de csak ha megvan előtte pár dolog. S nem vagyok retardált...tisztában vagyok, hogy nem 20ezerrel nyit az ember üzletet, istenem.

Értelmes választ!

S igen tisztában vagyok azzal, hogy változik a piac, de képes vagyok haladni a korral/alkalmazkodni; azzal is tisztában vagyok, hogy vannak dolgok amikre mindig lesz igény.

Nem ratyi rongyokból összevarrt dolgok meg tipikus ratyi kézműves dolgokat alkotok. Precíz és színvonalas munkáim vannak, sokszor kérdezik melyik boltba vettem.


Szakmát nem véletlen mondtam, szeretnék még tanulni, ha úgy van.

Nem veszek fel alkalmazottat, hiszen egyre kevesebb emberben lehet megbízni, sz'val magam akarom csinálni. Kivéve a műhelyi alkalmazottnál -közös alkotás.


Amennyiben nem megfelelő kommentet kapok, inkább törlöm és hasonló boltokba bepofátlankodok tapasztalat/infó terén. Csak nem kevés idő stb lenne.

2016. nov. 13. 09:57
 5/6 A kérdező kommentje:
2#-es köszönöm, szemezgettem is minap a kereskedelmi képzéssel.
2016. nov. 13. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem veszek fel alkalmazottat, hiszen egyre kevesebb emberben lehet megbízni, sz'val magam akarom csinálni. Kivéve a műhelyi alkalmazottnál -közös alkotás. "


Az első részével egyet értek, viszont a vállalkozás működtetése nem csak abból fog állni, hogy napi 8 óra + termékfejlesztés-termékkészítés, napi X óra.


És akkor nem vagy se beteg, se semmi intézni valód még nem volt napközben, nem jön közbe semmi, ami határidőhöz van kötve, vagy amihez azonnali jelenlétedre van szükség.


Emellett elég sok feladatod lesz, amihez rohangálni kell, ügyeket intézni, újra tervezni, számolni, menedzselni és még a vállalkozásod fejlesztésén is gondolkoznod kell folyamatosan, hogy ahogy írod ne maradj le.


Számold ki napi hány óra, és meddig fogod egyedül így húzni. (Több mint, ha bemész boltokba és kérdezősködsz...)


Tapasztalat :-)


Bár azt sem lehet előre így tudni hogy mennyi bér-járulékköltséggel számolj. esetleg lesznek e még támogatások alkalmazottra, ami így nem kerül extra költségedbe, vagy megéri egy alkalmi munkavállaló heti 3-4 nap 4-6 órában, hogy haladj is a teendőkkel és a bolt se legyen az idő alatt zárva, ha bevételt is tudna termelni, annyit, amennyit ez a munkaerő elvisz (napi 1000 Ft járulék + 4-5 ezer forint bér).

2016. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!