Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozók! Önkormányz...

Egyéni vállalkozók! Önkormányzati "interjúra" mennyire kell készülni?

Figyelt kérdés

Most váltam egyéni vállalkozóvá, zeneírással foglalkozom. Tevékenységnek 9003-at választottam (alkotóművészet) 900301-es "m.n.s. alkotóművészettel".

A könyvelőm szerint 30 napon belül be fognak hívni a székhelyemhez tartozó önkormányzathoz, hogy megállapítsák, hogy végezhetem-e ezt a tevékenységet szakképesítés nélkül. Mire számíthatok úgy egyáltalán, ilyenkor ez hogy szokott zajlani, miket kérdeznek? Kicsit izgulok. :)



2016. nov. 13. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél pár zenét, amit már írtál. Ugye itt a produktum a kérdés, ha te egy mérvadó szimfóniát írsz zeneművészeti főiskolai végzettség nélkül, kutya sem fog megkérdőjelezni.
2016. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy behívnak.
2016. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, de nem az önkormányzat hív be, hanem az okmányirodába, vagy kormányablakhoz kell bemenned majd, meghatározott határidőig.


Törvényességi felülvizsgálatnak hívják e.v-nél, de nem 30, hanem 90 napon belül.


És nem interjú,hanem papírokat, igazolásokat, esetleg bizonyítványokat kell bemutatni:


Kell székhelynyilatkozat, onnan ahova be van jegyezve a vállalkozás ( ha saját, vagy bérelt lakás, vagy családi ház akkor kell tulajdonosi hozzájáruló nyilatkozat és/vagy érvényes bérleti szerződés már e.v-nek is kell nemcsak cégeknél. )


Ha van telephelyed is, akkor arról is vidd már be most,és vedd fel telephelynek, mert megint be fognak külön hívni azzal kapcsolatban is, ugyanígy később.


Ha bejelentés köteles a tevékenységed, a helyi önkormányzatnál - ahol ténylegesen is folytatod a tevékenységet - be kellett jelenteni 3.000 Ft-os illetéken, akkor arról jegyzői határozatot vidd magaddal.


Ha szakképesítéshez kötött a tevékenység, akkor arról sajt névre szóló bizonyítvány, vagy alkalmazott bizonyítványa és munkaszerződése.


Ha valamelyik nincs, lesz 20 napod azok pótlására, vagy törölnöd kell a tevékenységi körből, amihez nincs meg a szükséges dokumentum.


Azt a webes ügysegéden 1 perc alatt meg tudod tenni, díjmentesen.


És ezt minden egyes tevékenységi körön végig kell zongorázni, ha esetleg több tevékenységi köröd is van!


Azt, hogy mi bejelentésköteles, vagy bejelentés köteles és végzettséghez kötött, csak ők tudják megmondani.

( Nekem kezdetben 81 tev.köröm volt, két és fél óra dokumentálás volt vele, mire végig néztük és alátámasztottam, hogy van hozzá végzettség, bejelentés, stb. Azelőtt cégeim -Bt., Kft voltak, ott nem nézték és a cégmódosítás miatt célszerű volt felvenni mindent előre, ami szóba jöhetett, e.v.-nél ez másképp van.)

2016. nov. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A könyvelőm intéz minden bejelentést, szerinte nem szakképesítés köteles a tevékenységem, de az első hozzászólónak üzenem, hogy sajnos ez nem úgy megy, hogy beviszek pár zenét, mert csak a produktum a kérdés. Itt az a kérdés, hogy van-e végzettségem, szakképesítésem, mert vannak olyan tevékenységek, amiket csak azzal lehet végezni. De bízom benne, hogy az alkotóművészet nem ilyen, mivel egyébként is egy megfoghatatlan, nem egészen tanulható dologról van szó.

Ment a zöld kéz mindenkinek!

2016. nov. 13. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!