Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját kis étterem beindításáva...

Saját kis étterem beindításával kapcsolatban kérdeznék. Kb mennyibe kerül elindítani a vállalkozást a budapesti belváros közelében (pl móricz zsigmond körtér, moszkva tér stb. )?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja, kérem írja be tételesen az induló kiadásokat (bérleti díj, alapanyag beszerzés stb... ). Tudom, sok mindentől függ, de nekem csak egy saccolt érték kéne, iránymutatásnak.
2010. máj. 2. 12:47
 1/3 anonim válasza:
Ezt nyílván megadnak kellene megcsinálni. Egy vállalkozáshoz segítséget nem a neten kellene kérdned...
2010. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

konkrét összeget nem tudok mondani, de pár dologra szeretném felhívni a figyelmedet,segítség lehet a kalkulálásban, meg kiindulópont.


Fontos, hogy a beindítás helyén volt e korábban üzlet-étterem, vagy egy családi házból alakítanád-e ki. Ugyanis ha újonnan hozol létre kereskedelmi egységet, építened kell, vagy meg kell váltanod x négyzetméterenként (azt hiszem 25, de nem biztos) kettő parkolóhelyet. A megváltás várostól függ, általában fél milla/ parkolóhely. Ezért érdemes lehet olyan helyet keresni, ahol már működött kereskedelmi egység előtted ( ennek nézz utána!).


A másik a tűzoltóság, és ANTSZ vizsgálat, ezek pár tízezer forintos összegek ha minden rendben van.


El kell döntened, hány alkalmazottal indulsz, nekik legalább fejenként 150-200 ezer forintot kell fizetned (nem a nettó, hanem a bruttó miatt, ami után neked még plusz terheket kell fizetned). Illetve azt is vedd számításba, hogy azt szokták mondani hogy az első fél év kritikus idő, ugyanis addig általában veszteségesek a vállalkozások.


Remélem némi segítséget tudtam adni.

2010. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Természetesen nem a neten szeretném megszervezni az egészet, de ötletek és javaslatok mindig jól jönnek. Irányadónak gondoltam az árat, és senkitől nem kértem, hogy helyettem csinálja meg.

2010. máj. 2. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!