Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy weboldal amit meg...

Kolaci kérdése:

Van egy weboldal amit meg szeretnék valósítani. Olyan emberekre lenne szükségem, akik megírják az oldalt, de nehéz megbízható programozót találni. Hogyan tudom azt biztosítani hogy ne lopják el az ötletet?

Figyelt kérdés

2017. jan. 21. 23:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vadi új ötletről lenne szó? A statisztikák azt mutatják hogy a teljesen új ötleten alapuló startupok mindössze 1%-a nem megy csődbe.
2017. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Miért pont a programozó lopná el az ötletet. Miután elindult is "el lehet lopni" az ötletet csak akkor már 7 milliárdan tudják ezt megtenni így sokkal nagyobb az esély rá, attól nem tartasz?


Amúgy a legtöbb működőképes ötletet már rég megcsinálta valaki csak esetleg nem hallottál róla.

2017. jan. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Referenciát kérsz. Nem csak egyet, többet. Több különböző honlap, különböző funkciókkal. Ebből derül ki, hogy ért-e hozzá. Ez már egy szűrő.


Aztán pedig titoktartási szerződés. Azonban ez nem jelenti, hogy nem fogja ellopni az ötletet, de akinek ez a munkája, az naponta találkozik olyan ötlettel, amit ha akarna meg tudna valósítani.


Olyat titoktartási szerződés lehetetlen, ami garantálja, hogy a következő X évben nem fogja megvalósítani a tervedet (már persze úgy, hogy nem neked), hiszen ilyet csak akkor írhatna alá, ha megismeri a tervedet, de akkor már ismeri a tervedet. Előtte meg nem fogja aláírni, mert a terved lehet hétköznapi is, esetleg a programozónak is tervében lehet hasonló.

2017. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nehéz megbízható programozót találni?


Dolgoztam már pár helyen, de egyik helyen sem láttam még olyat, hogy valaki a programozók közül azt mondaná:

ez kva jó ötlet volt, csináljunk egyet magunknak is, vagy csináljuk meg és hagyjuk ki az ipsét!

Aki programozórobot az úgy is csak megcsinálja amit mondanak neki, és várja a következő feladatot, mintha maga is gép lenne, aki meg kreatív, értelmes, az akkor örül a legjobban, ha a saját ötleteit valósíthatja meg... Bár tökéletesen egyedi ötletek nem nagyon vannak. Nincs új a nap alatt. Minden alapszik valamin. Ha kicsi az ötlet, valószínűleg létezik is már valószínűleg a világon nagyon hasonló, tőled függetlenül. Ha meg nagyobb ötlet, akkor meg lehet, hogy csak később lesz.

De ha már mindenképp a paranoiasvagyok.hu oldalat akarod megcsinálni, akkor küldd el magadnak emailben az ötleted szöveges leírását esetleg rajzolatát. Ez bíróság előtt is megállhatja a helyét. És lehetőleg negy egy szabadúszót kérj meg, hanem egy komoly céget, aki webfejlesztéssel foglalkozik. De amúgy ha értelmes árat tudsz ajánlani a fejlesztőknek, akkor szerintem nincs ok, amiért ellopnák.

Viszont ha tényleg annyira egyedi az oldal, és annyira bonyolult, hogy ne tudnád megcsinálni magadnak netes segédanyagok segítségével, akkor számolj vele, hogy lehet, hogy hónapokba fog telleni és milliókba kerülni.

2017. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

igen, a 0:07-es válaszoló (aki szintén 72%-on áll, de nem én vagyok) meg is fogalmazta azt a gondolatot, amit én elsőre nem tudtam. Ez így van mindig, senki nem ír alá semmit, amíg nem mondod mit akarsz, utána viszont már késő. De az is igaz, hogy utána meg úgyis nyilvános lesz.

Most már kíváncsi lennék egyébként, hogy mi az a világmegváltó" ötlet, nem mintha el akarnám lopni. :D

Gondolom úgy kezdődik, hogy legyen, olyan mint az xy oldal... :D (Vagy ha nem, akkor meg én ismernék rá a leírásból egy hasonló oldalra.)

2017. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Donald J. Trump ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy rendesen megfizeted.
2017. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Mondjuk ugy, hogy te csinalod meg a weboldalt?


Programozo kell, valamilyen programot (alkalmazast, software-t) irni, vagy egy ember, aki csinal neked egy weboldalt?

Mert weboldalt mar a szomszed otodikes Pistike is ir. Ha szeretned, szolok neki :) A masik szomszed 16 evese meg hazi feladatkent kapta, hogy irjon egy jatekprogramot, februar 1-ig le kell adnia, kriterium, hogy labdak legyenek benne.


Szoval, itt az ido, hogy megvalositsd az otleted anelkul, hogy valaki is ellopna: KEZDJ EL TANULNI!!!

2017. jan. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A faszbukhoz hasonló oldalt akar, de webshoppal egybekötve, ahol még rendezvények és társkereső opció is van! Nem is értem, miért nem merte a kérdésben ezt leírni...
2017. jan. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

#7 egy weblapot is kell kodolni ha nem egy statikus oldalt akarsz 5 lapbol. Kulonben a front end fejlesztoknek nem lenne semmi dolgok. Ne szolj bele ha nem ertesz hozza, egy weboldalkeszites osszetettebb feladat is tud lenni mint h wordpressbe kivalasztok egy sablont es es kiszinizem hogy passzoljon a fejlechez.nem tudod hogy akare webshopot vagy egyeb mas funkciot amit le kell kodolni.


Kerdezo, te meg nem tudod lebiztositani. A millio dollaros facebook is lopott otletbol szuletett. De ezt nem elkeseriteskent. ;)

Amugy nyilvan titoktartasi szerzodessel.


Ha vmit szeretnel megvalositani akkor eloszor piackutatas! Valoban megeri ebbe feccolni a penzt meg az idot?

A masik meg hogy bukott mar meg milliodollaros biznisz a rossz marketing miatt. De ha ugyerzed talaltal egy piaci rest, akkor sok sikert!!

2017. jan. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 na akkor én már lopom is el a halott ötletet.
2017. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!