Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek hogy kezdjem el a...

Borzos lehel kérdése:

Szerintetek hogy kezdjem el a karrierem?

Figyelt kérdés
Nos, 20éves vagyok, festő szakmám lett. És mivel szinte mindnenkiben felmerül az a kérdés hogy tudnék meg gazdagodni? ez bennem is felmerült, a szakmámban dolgoozok már kicsivel több mint fél éve, idági sikerült egy A4 B5 ös audira össze spórolnom, anyukámmal spóroltunk az itteni házra, szóval már ház is van úgy mond alatta, mellette még 700ezer forint kezdő tőke. és végülis az lenne a kérdésem hogy szerintetek mibe kezdjek bele a 700ezer forintból? tudom hogy nem túl sok de kicsivel kell kezdeni. vannak terveim, pl: auto import/export Németországból/Ausztriából, de ahogy észre vettem egyre kissebb üzleti lehetőség van ebben a dologban, gondolkodtam még a Fa kereskedelem-en hogy Erdélyből hozatni kamionnal fát, itt fel dolgozni majd tovább adni, és a vállalkozáson is gondolkodtam de az a legnehezebb szerintem, mert 20évesen azért nincs akkora ismeretség hogy sok munka legyen. Várom mindekitől a tanácsokat az a fajta vagyok aki mindenben lát pénzt, csak nehéz elkezdeni mindent. mondjatok dolgokat amiben ti is láttok ekkora kezdő tőkével lehetőségeket. a tőzsdét azt nem kell, mert már azt is csinálom 2hónapja, és nagyon nehéz dolog, az mellé szeretnék még valamit.

2017. febr. 15. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy őszinte legyek, nem értelek. Nem értem, hogy miért nem próbálsz meg elsősorban abban a szakmában jó lenni, amit tanultál és amiben dolgozol. Még abban is csak fél éve vagy és inkább kereskednél...

Kérdésedre válaszolva, meggazdagodni nem tudom hogyan tudsz, de én a helyedben úgy kezdeném a karrierem, hogy a szakmámat szuperül megtanulom, referenciákat szerzek, nem csak szobákat festenék, hanem ellesném a faldekorációk csínyját-bínyját, homlokzat festést stb. Ha igazán jó leszel benne (nem most rögtön, hanem évek múlva) akkor híred megy, nem fogod győzni a megkereséseket. Esetleg ha ez nem lesz elég kihívás, tanulsz hozzá még valamit. Autókkal seftelni ráérsz akkor is, amikor minden kötél szakad, habár egyáltalán nem biztosabb a megélhetésed.

2017. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Orfeus ***** válasza:
32%

Az elsőre ne hallgass. Az hogy te festő, ács, villanyszerelő, akármi vagy, attól még neked nem kell abból megnélned. Nekem Irodai Asszisztens a végzettségem, végig hokiztam a sulit, annyit jártam be hogy ne rúgjanak ki, akkor is aludtam. Volt egy szép 2-es érettségim, és egy ilyen szakmám, elindultam az életben. Igazából hamar rájöttem hogy idióta voltam, így újratettem az érettségit, és közgazdásznak tanulok.


Ezt azért mondom csak, mert közöm nem volt az egészhez, nem még hogy egyetem, haggyadis. Operátorként kezdtem, majd csoport, műszakvezető lettem. Most pedig folyamatfejlesztő vagyok. Ez 3 év volt. Az ember ha törekszik, akkor bármire képes...


Na, a lényeg, a kérdésedre a válaszom.


Autót azt hagyd, túl sokan csinálják, sokat kell macerázni vele. Mivel nem autószerelő vagy honnan fogod tudni mit éri meg behozni? Nem az a lényeg hogy szép legyen és olcsób, jó lenne ha nem esne szét 100km után, ha érted mire gondolok. Biztos van aki kiszedi a kis pénzét belőle, de nem ez a tuti biznisz.


A fa az egy nagyon jó dolog szerintem, kérdés hogy mekkora tételben, mennyiért dobják le neked. Kell telephely, kell segítség, persze egyedül is vághatod a fát. Ebbe is bele kell feccölni. Mivel ordas tél volt, szerintem jövőre sem lesz más, és fel kell készülni rendesen mindenkinek. De szerintem az elárul valamit, hogy alföldön sem lehetett fát kapni, akinek meg van az jó drágán adja. Szerintem ebben pont van fantázia. Persze osztani szorozni kell, hogy éri meg, stb.


Érdemes lehet egy VR termet nyitni, ahol HTC Viev-ot használhatnak az emberek, játszhatnak. Ezt egy megyeszékhelyen megnyitod, és nagy sikere lesz. Ehez mondjuk kell kb 3 millió, abból el tudsz indulni szerintem. A jövőben biztos erre lesz kereslet.


A tőzsde miatt jöttem erre a szakra tanulni, mert nagyon érdekel. De ha diplomád is van, akkor is benne kell dolgoznod hogy annyira érts hozzá, hogy megélj belőle, elismert bróker legyél esetleg. De ez évek egyébként. Ha magánemberként akarsz úgy is kereskedhetsz, de úgy kb lutri az egész, és ugye hatalmas tőke kell hozzá, különben a kezelési költségre megy el a befektetett pénzed. Amit érdemes lehet egy osztalékportfoliót létrehozni szakember segítségével. Ha szépen pakolod bele a kest, akkor 15-20 év múlva nem kell dolgoznod.


Ha van kérdésed írj nyugodtan, én is folyton ötletelek. Most is neten olvasgatok, szerencsére hoki a meló. minner.hu, és portfolio.hu, ezeket kezdésnek ajánlom. Sok jó infó van rajtuk.


23F

2017. febr. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a szakmadban kellene fejlodnod. Az epitoiparban van penz, arra felepithetsz egy vallalkozast.


Tok ismeretlen dolgokba belefogni altalaban bukassal jar.

2017. febr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy az első válaszoló, én sem igazán értem a kérdést. 20 éves vagy, a szakmádban fél év alatt összegyűjtöttél egy autóra valót (nő vagyok, nem értek hozzá, de ha audi, akkor gondolom nem 200ért vetted, még ha használt is), meg még van 700 ezred, és azt kérdezed, hogyan kezdd a karrieredet? Folytasd ezt. Elég sokan szeretnének fél évente egy audira valót összegyűjteni. Aztán pár év múlva, kis tapasztalattal a saját lábdra is tudsz állni az összegyűjtött pénzből.
2017. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Kva fontos volt egyből audit venni kiskancsó
2017. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Szolgáltatóiparban kellene gondolkodni, ha nincs sok tőke. Már csak amiatt is, mert van egy szakmád és már értesz is hozzá. Szerintem nem sok festő használja ki az internet adta lehetőségeket, egy alap weboldal, facebook oldal korábbi munkákkal, amit lehet hirdetni pl. facebook fizetett hirdetéssel. De ki kíváncsi egy festő munkáira? Itt a lényeg, hogy a prémium szektort célozd meg és különleges dolgokat készíts, meríts ötleteket külföldi oldalakról. Hasznod is ezen lesz igazán és nem a 20 nm-es panelek kifestéséből. Ebből lehet bővíteni, felvenni gipszkartonozóst, villanyszerelőt, stb. és ha jól csinálod, akkor neked egyre kevesebbett kell a fizikai munka részét csinálnod. Már az elején is merni kell megkérni az árát, magasra tenni a lécet, mert senkit se érdekel, hogy kezdő vagy-e ha jól dolgozol. És szerintem merni kell megcélozni a prémium réteget, mely körökbe ha bekerülsz, utánna mennek tovább az ajánlások. Legalább indulásnál egy marketinges segítség sem árt.

5-ös: szerintem eltévedtél, bőven sok ilyen mentalitású ember veszi körül a vállalkozó szelleműeket már így is, nem kell ez. A4 B5 Audi első autónak pedig szerintem tökéletes, nem drága, de ugyanakkor jó autó.

2017. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Aha, szerintem meg inkább az a mentalitás a gyakoribb, hogy kifele kényszeresen mutatni kell, hogy neked már igenis audid van. Vehetnék 3-at is de felesleges.
2017. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De mondhatom úgy is, hogy ha kevesebb a megtakarításod, mint az autód értéke akkor eléggé fordítva ülsz a lovon. De ezt a nyálverő magyar embernek hiába magyarázom tudom. Mutatni kell kifele mennyire sikeres vagy még akkor is ha nem.
2017. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tény, hogy vannak akik kifelé szeretnek mutogatni, de ezek az Audik 20 év körüliek már nagyrészt és 4-500 ezer körül használható is van, nem hiszem hogy ez növelné valakinek a menőségi faktorát. Ha mutogatási kényszere lenne, akkor ráköltötte volna a meglévő pénzét is és újabbat vett volna. Most azért mert ő nem Opelt választott, még felesleges őt ledegradálni, mert nem sok derült ki róla. De legalább tenni próbál a jövőjéért szemben sok kortársával, akik még 30 felé közeledve is a szüleiken élősködnek és dolgozni sem akarnak, csak játszanak, facebookoznak.
2017. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért szóltam meg érte mert kifejezetten kihangsúlyozta az autót a kérdésében ami egyébként teljesen lényegtelen tényező, a kérdése szempontjából.
2017. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!