Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen egyetemi szakra menjek,...

Milyen egyetemi szakra menjek, ha nagykoromban saját vállalkozásomból akarok megélni?

Figyelt kérdés
Nemtudom lényeges-e, hogy milyen. A lényeg annyi, hogy én állítanék elő dolgokat "céges" kereteken belül és azt értékesíteném. Milyen egyetemi szakot kéne végezzek?

2017. febr. 23. 09:15
 1/5 Bak Norbert ***** válasza:
88%

Teljesen mindegy, de leginkább amihez érzéked van és érdekel is. Önfoglalkoztató bármivel lehetsz.


Hogy adott dologra lesz e addigra akkor is a jelenlegihez ugyanakkora képest kereslet mikorra elindítod a vállalkozásod nem igen lehet jósolni , de a tanultakat lehet jól fogod tudni hasznosítani a vállalkozásodban.

2017. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bak Norbert ***** válasza:
82%

1-es Geográfusként hamburgert is előállítok vidékfejlesztésben , helyi gazdaságfejlesztő program keretében és gasztro turisztikan belül is😉.


Kérdezőnek: Egyébként már tanulmányaid alatt is lehetsz vállalkozó másodállásban aránylag kedvezően és a gyakorlatod is töltheted magadnál, szakdogozatot meg tudsz írni a saját vállalkozásodról, amit jobban értékelnek a sok elmélet és összeollózott plagizálás hatàresetes irományok helyett.

2017. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha vállalkozni akarsz, akkor semmilyet. Csináld azt, amihez értesz és kezdd el a vállalkozást most. Egyetem akkor kell, ha céghez akarsz menni dolgozni. A legtöbb egyetemi szakon csak a legalapabb dolgokat tanulnád meg, ha konkrétan nem kell a papír (vállalkozáshoz nem kell) akkor fölösleges vele kínlódni.
2017. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ahhoz, hogy mihez van kedved és tehetséged - meg hogy a környezetedben, vagy a nagyvilágban mire van kereslet, az nem mindig van harmóniában egymással.

Én vegyész diplomával és kutatói főállásban internetkávézót csináltam vállalkozásként a múlt század 90-es éveiben, mert arra volt igény.


Ma már tudom azt is, hogy más távlat, ha a lakótelep igényeit akarod kielégíteni, és megint más távlat, ha az internet segítségével az egész világ a felvevőpiacod.


Ki a fene gondolná, hogy ezt ( https://www.youtube.com/watch?v=6QG4n3-rKTs ) a videót már jóval több mint félmilliárdan nézték meg?!? És már halálra keresték magukat vele :-)

A mögöttes részről itt írnak:

[link]

2017. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmilyenre.
2017. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!