Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy tudnak az ilyen vállalkoz...

Hogy tudnak az ilyen vállalkozások fennmaradni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nézegettem vállalkozásokról írt beszámolókat, mert érdekel a téma és kíváncsi voltam pár cégre.


Én nem igazán értek ehhez, szóval megköszönöm ha valaki elmagyarázza. Szóval a konkrét példa:

Ismerek egy családot, saját kocsmát üzemeltetnek, és elég nagy lábon élnek; nagy autó, szép ház, külföldi nyaralások többször évente, drága már-már luxus termékek.

Rákerestem a vállalkozásukra és kijött, hogy a tavalyi évi nettó árbevételük kicsit több volt mint 30 millió forint, az adózás utáni nyereség pedig 100 ezer forint körül.


Na most én tényleg nem értek hozzá, de az adózás utáni nyereség ami megmarad mint profit nem? Mert ha igen, akkor nekem nagyon kevésnek tűnik ez az összeg.



2017. márc. 16. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlen, hiszen fizethetett sajátmagának mondjuk havi 400.000 bért, az a nyereséget csökkenti.
2017. márc. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 30m-ből lejön a fizetésük is, nem írtad hányan dolgoznak benne, házzal egybeépített kocsma, vagy nem...


Ha 50%-ot veszel költségként (pl. nálunk 80Ft-os sört adják 200-ért, 500Ft/l-es bort 1dl-1dl-es fröccsként 80-ért), kocsma egyben lakóház is a fűtést, áramot, telefont, stb. lekönyvelik költségként. Felújítást, bútorzatot, autókat, PC-ket, TV-ét szintén, pedig nincs 1iksem a kocsmában használva. Amennyiben szendvicsek, főtt kaja is kapható a saját fogyasztásra is ez megy!


Így tulajdonképpen elköltik adómentesen magukra, te ez látod flancolásként, adnak maguknak egy fizetést, majd a maradék után adóznak és kihozzák a 100 000-et eredménykét!


Nem is értem miért kell ezen meglepődni?????


Ami viszont számomra meglepő, hogy 4 000 000 000-os éves árbevételt termelő mezőgazdasági cég az élbolyba kerül hazánkban az adózás utáni 70 000 000Ft éves eredményével!

Közben megnézi az ember, ha 500 ha-on termelnek átlagban 50 000kg/ha-os hozammal étkezési burgonyát, ezt ők értékesítik a fogyasztóknak, akkor hogy a rossebben olyan kevés a profit és ez csak egy ágazatuk a sok közül (közel 30)...

2017. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%
...és még nem volt szó a nem könyvelt bevételekről, ami egy "jó" kocsmánál eléri, vagy meghaladja a könyvelt bevételt. Igen, arról beszélek, amikor nem pötyögi be a pénztárgépbe a törzsvendég fogyasztását. Persze lehet, hogy a világ talán egyetlen teljesen tisztán működő kocsmájáról van szó.
2017. márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Így levezetve értem, hogy lehet fenntartani egy ilyen életszínvonalat.

A kocsma egyébként külön épületben van, és nem túl drága italokat árulnak. 4 fő dolgozik ott azt hiszem.


Az is logikus, hogy a törzsvendégek fogyasztását nem ütik be. Bár ehhez sem igazán értek, de nincs ilyen navos pénztárgép? Ami oda van bekötve? Illetve nem kell leltárt vezetni? Szóval ezzel, hogyhogy nem bukik le az adott kocsma?

2017. márc. 16. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Bemész öcsém a teso-ba és látod, hogy raklap szám viszik a sört az emberek(kocsmárosok) saját fogyasztásra. Diákként dolgoztam ilyen helyen, megvette a főnök a legócskább sört, nekünk meg fel kellett bontani és tartályba öntögetni, így készül a csapolt sör 500-ért :)
2017. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

#2 Az előző munkahelyemen azért nem kaptunk fizetést, mert a közel 3,5 milliárdos éves bevételt a cég fölélte úgy, hogy 0án zárta az évet.. és nincs miből fizetésemelést adni.


Érdekes azért, hogy a tulaj tudott venni magánka egy újabb vitorlást a Balatonra.. nos nem modell vitorlásban gondolkodjatok.

2017. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!