Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Milyen vállakozásba érdemes belekezdeni?

Van 1 lakásom egy 60000 fős város központjában. Akár ott is lehetne valamit kezdeni, vagy akármi. Valakinek nincs valami ötlete? Akár fizikai munka is ha jól fizet

05-19 23:24  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
Hát, igazából ez attól függ, hogy mire van szükség, mert pl, ha van egy kozmetikus a szomszéd házban, akkor nem pont azt kéne lekezdeni. De ez attól is függ milyen végzettséged van. Kevés az infó😕

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont 05-19 23:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

hát, még középiskolás vagyok, jövőre érettségizek csak ezen gondolkozok.

# 2/17Időpont 05-20 00:20 Privát üzenet
18 év alatt SEMMILYEN vállalkozásba nem kezdhetsz, mert a vállalkozóihoz betöltött 18 év szükséges.

Jó dolog, hogy előre gondolkodsz, de ha jövőre érettségizel, akkor még hiába mondunk bármit - addig akár 100 új intézkedést, rendelkezést is hozhatnak, ami egyik pillanatról a másikra gallyra vágja a tervedet vagy a vállalkozást. Ami most "menő" vállalkozás, nem biztos, hogy 1 év múlva is az lesz - mindig az adott pillanatot kell nézni.
2011-ben kezdtem a vállalkozásomat, fél éves vállalkozó voltam, amikor november végén hoztak egy rendelkezést: havi 27 ezer ft helyett 1 hónappal később, azaz január 1-től 49 ezer ft lett az adóm, +8 ezer a könyvelő.
27 ezer helyett 57 ezret kellett fizetnem egyik pillanatról a másikra, kezdő vállalkozóként úgy, hogy időm sem volt felkészülni rá! Kis híján bele is buktam.
De nem csak az én példám van, tudnának mesélni a bankfiókokat bezáró, kivonuló bankok, áruházláncok is és biztos még sok más vállalkozó...

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/17Időpont 05-20 10:00 Privát üzenet
DeadlyMuffin420 nevű felhasználó válasza:

18 év alatt LEHET kezdeni vállalkozást, csak nem a te neveden. Egyik ismerősöm fia 15 éves, havi 400k-t keres online havonta. Minden anyukája nevén van, ő a vállalkozó, és hozzá megy a pénz is.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/17Időpont 05-20 13:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

persze, tudom hogy más nevén lehet, ez csak az előző kommentelő okossága volt. Ő pontosan mivel foglalkozik amúgy??

# 5/17Időpont 05-20 14:00 Privát üzenet
én is kezdő vállalkozó vagyok havi 500-600k összejön belőle

A válaszíró 37%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont 05-20 15:07 Privát üzenet
#4 aha.. persze!

és mégis mist csinál az a 15 éves kiskölyök, ami 400e-et+adót ér?!

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/17Időpont 05-20 15:30 Privát üzenet
DeadlyMuffin420 nevű felhasználó válasza:

Youtube videókat, amerikai célközönségnek. 300k adsense, többi szponzor. Tudja hogyan működik a Youtube algoritmus, és kaszál rajta. Amerikai szinten havi 400k szinte semmi, az egy más dolog hogy te a tipikus magyar beszűkült látáskörű negativitásoddal ezt nem vagy képes elfogadni.

Ugyanígy rengeteg 10-14 éves van Youtubeon,Instagrammon, akik havonta több milliót is keresnek.

Egyik 14 éves lány akinek volt EGY viral videója, azmost havi 50-60 millió forintot keres hirdetésekből, szponzorokból és show megjelenésekből.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/17Időpont 05-20 20:18 Privát üzenet
ühüm jah 60 millió ft egy darab youtube videóból. mesélj még...

A válaszíró 37%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/17Időpont 05-20 21:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

én simán elhiszem, hogy annyit keres, csak az eszét használja. apának a nai 50-100e megvan úgy, hogy csak az eszét használja. van, hogy 5 percet dolgozik érte, van hogy 3 órát, van hogy este ér haza, de annyi minimum mindennap megvan. én is hasonlóan szeretnék életet élni csak még nem nőttem fel ehhez szerintem.

# 10/17Időpont 05-20 23:22 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érdemes belevágni egy regény kiadásába?
Mibe lenne érdemes belefogni?
Aki MLM tevékenységből keres havi 1 millió Ft felett, ahol már nem lehet KATA adózó, akkor milyen adózási formát érdemes választani, és körülbelül mennyit adózik?
Milyen témában lenne érdemes webáruházat indítani?
Vállalkozás indításhoz milyen vissza nem térítendő támogatások vannak? Vagy mivel érdemes először kezdeni? /Többi lent /
Szerintetek mire érdemes befektetni 1 milliárd forintot?

Kérdések a Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu