Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyithatnék úgy egy üzletet h...

Zoli1212 kérdése:

Nyithatnék úgy egy üzletet h egyéni vállalkozó vagyok?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő hogy egyéni vállalkozóként nyithatók-e egy üzletelt (horgász bolt)?

Milyen végzettség kellene hozzá ha én akarnám vinni és én is dolgoznék benne szóval nem alkalmaznék senkit



2017. máj. 25. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyithatsz egyéni vállalkozóként üzletet.

Ez a tevékenység a 476401 - Sportáru-, sporthorgászati- és kempingcikk-kiskereskedelem TEÁOR alá tartozik, ami a jegyzőnél bejelentés köteles. A sportszerek árusításához Eladó vagy Boltvezető vagy Kereskedő végzettség kell, vagy ha valakinek régi bizonyítványai vannak, akkor Kultúrcikk-kereskedő vagy Sportszer- és játékkereskedő végzettség. Ha Neked nincs meg a végzettséged, akkor az is jó, ha egy alkalmazottnak megvan a végzettsége. Őt határozatlan időre kell alkalmazni, de mivel az nincs kikötve, hogy főállásban, így elég, ha heti pár órában foglalkoztatod, és akkor nem kell olyan sok járulékot fizetni utána.

2017. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sarah Connor ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Annyi kiegészítéssel élnék, hogy ügyfélkapun keresztül indítsd el. Ha megvan az engedély, akkor a helyi önkormányzathoz bejelented, s a kormányhivatal is be fog hívni ellenőrzésre, hogy rendelkezel-e az adott tevékenységhez szükséges végzettséggel. Ha üzletet nyitsz, számítanod kell annak költségeire is. Ha nincs erre most tőkéd, akkor internetes kereskedelemmel indíts, ahhoz nem kell kereskedelmi végzettséggel rendelkező alkalmazott. Webruházat is nyithatsz, ez több vevő megtalálja, mint az üzletet.
2017. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!