Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha alapítok egy vállalkozást,...

Ha alapítok egy vállalkozást, akkor abba bevihetek olyan tárgyat, amit korábban vásároltam (számla nincs róla), és azt is értékesítem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 2. 12:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve, ha lehet, milyen formában?
2017. jún. 2. 12:36
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, milyen értékű tárgyról van szó, de a saját használt dolgaid erre szakosodott oldalakon (pl. Teszvesz, Vatera, Ebay stb.) való eladása évi 600 ezer forint bevételig bevallás- és adómentes. Szóval nem biztos, hogy érdemes egyáltalán belekeverni a vállalkozásba pláne így, hogy még számlával sem tudod igazolni a vásárlási értékét.
2017. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Olyanra gondolok, hogy nyitok pl. egy tüzépet, és nekem az építkezésemből van kimaradva tégla, cserép, sóder, stb (kb. 300-400EFt értékben). Bevihetem - e a vállalkozásomba, hogy eladjam?

Valami hasonlóról lenne szó.

2017. jún. 2. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, írsz egy nyilatkozatot hogy miaz, honnan van, beveszed a cégbe, stb. aláírod 2 tanúval és kész.
2017. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csinálok róla egy leltárt, és így bevihetem a korábban, még magánszemélyként szerzett dolgaimat?

Ha ez tényleg így van, az nagyon szuper lenne.

2017. jún. 2. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy papíron fel kell sorolni tételesen, amit "beviszel" a vállalkozásba és lehetőleg könyvelővel (nem muszáj, csak nem árt, ha Ő is látja, tudja), tanúkkal aláíratni.
2017. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: nem akarok hüleséget beszélni, de azt hiszem, ún. adásvételi szerződést kell írni, hogy Te, mint xy magánember "eladod" az alább felsorolt tárgyakat (pontos megnevezés és ár) a vállalkozásodnak, össz ilyen és ilyen értékben. Fontos, hogy pontosan lehessen tudni, milyen értékű az áru, amit beviszel a vállalkozásba.
2017. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Örülök, hogy van rá megoldás. :)


Köszönöm még egyszer!

2017. jún. 2. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es: ha egyéni vállalkozó, akkor szerződéssel biztos nem, mert szerződéshez legalább két ember kell.
2017. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!