Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe fektetned a penzed?

Mibe fektetned a penzed?

Figyelt kérdés

Tesommal orokoltunk egy kulfoldi pecot es eladjuk, fele-fele reszesedessel.70-100 millio fejenkent forintban.

Ami megfordult a fejemben, mivel mar foglalkoztam vele az az, hogy vennek par lakast Budapesten es kiadnam.

Esetleg szolariumot nyitnek, konditermet.

Egy reszet talan bitcoinba vagy aranyba vagy valami hasonloba fektetnem.

Cnc gepeket vasarolnek...

Berendeznek egy orvosi fogorvosi rendelot es kiadnam stb

Ilyen otlezeim vannak.

Velemeny?



2017. júl. 13. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Szoláriumot, konditermet biztosan nem nyitnék. Ingatlanba fektetném.
2017. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen összegnél már mindenképpen célszerű diverzifikálni. Egy részét állampapírba raknám, mert az biztos. Vállalkozásba (szolárium, fogorvos stb.) csak akkor kezdj, ha értesz is hozzá.
2017. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így küldő szemmel.

A konditerem nemigen lenne nyerő.A szolárium és ilyen szépítkezési hely akár jó is lehet jó helyen ahol van rá igény.

A lakás kiadásra Budapesten hát szerintem nagyon sokára jönne vissza és túl sók gond van vele nekem nem érné meg. Max úgy csinálnám hogy 15-20 milliót szánnák erre a lakás dologra mert azért hozna agy havi fix jövedelmet de semmi kép se az egészet.

Az arany jó mert az értéke nem csökken bár mostanság a növekedése is belassult.A bitcoin még eléggé új dolog de én látok benne lehetőséget szóval tennék bele pénzt.

A cnc gép szerintem bukás.

A fogorvosi rendelő a legjobb szerintem ha jó helyen lenne én ezt csinálnám meg az ötleteid közül.De ki kell hangsúlyoznom ha nincs rá igény akkor minden bukás.


Bár nem soroltad fel de az állat tartás is jó már ilyen ősszeggel.


De ha nem akarsz úgymond dolgozni vele akkor az állampapír és ehhez hasonlók a nyerő.De keres fel egy egy pénzügyi szakembert.

A legfontosabb pedig ha tényleg ennyi pénzed van itt a netten semmikép se bízz meg az emberekben főleg az ilyen "nagy ötletem van amivel megsokszorosítom a pénzedet" üzenetekben.

2017. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
S&P500-as indexet követő ETF-be fektetném a felét a másik felével pedig vállalkozásba kezdenék. Csak írd be googlebe hogy S&P 500: az 1920-as évek óta nő és nőni is fog az értéke mert a gazdaság egyfolytában növekszik. Persze jönnek majd válságok stb., de ne parázz, a gazdaság mindig stabilizálódik (2008-as valságot is túléltük).
2017. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szoli, konditerem tipikusan pénzmosó vállalkozás.


Az ingatlan jó ötlet, ha nem akarsz vele foglalkozni, akkor már lehet úgy venni új építésű ingatlanokat, hogy bérbeadás menedzsment is jár hozzá.


Aranyba és hasonlókba én nem fektetnék.


A mezőgazdaság lehet még jó terület, de csak akkor ha értesz hozzá vagy van olyan a családban, aki ért hozzá, megbízol benne és tud segíteni hogy beletanulj.


Ennyi pénzből - helytől, AK értéktől függően - már tudsz venni 80-100 ha földet, ami már igen szép éves jövedelmet tud biztosítani.

Csak 7M/év az uniós támogatás 100ha-ra, és még nem csináltál semmit.

Vagy ha mondjuk erdőt telepítesz, akkor meg 300 euró/ha évente a terméskiesési támogatás.


És biztosan az utolsót választanám.

2017. júl. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmibe. Nem adnám el a külföldi pecót, hanem ott helyben adnám bérbe.
2017. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ki van adva...nem is elek rosszul belole de jobb befektetest is ki lehet hozni belole most 5-6% per ev 10et el lehet erni sot meg tobbet is.mezogazdasag + ingatlan lesz a befuto

Koszonom a valaszokat

2017. júl. 16. 00:58
 8/8 anonim ***** válasza:
^ ilyeneknek ne dőljön be senki. Jelentettem.
2017. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!