Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Motorszerelő műhelyt szeretnék...

B.D.23 kérdése:

Motorszerelő műhelyt szeretnék nyitni, ez kb mennyibe kerül összesen és milyen engedélyek szükségesek?

Figyelt kérdés
2017. aug. 12. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van műhelyed vagy bérelnéd? Ha bérelnéd, akkor Budapesten vagy vidéki kisváros, ahol olcsóbb a bérleti díj?. Van hozzá felszerelésed, eszközök, gépek, stb? Értesz hozzá vagy alkalmazottat kellene felvenni?

Van főállásod vagy nincs? Mert a havi fizetendő adó ettől is függ nagy mértékben (50 vagy 25 ezer vagy még ennél is több - attól függ, milyen adózási formát választasz?)

Van a környéken igény rá?


Ezek ismerete nélkül nem igazán lehet megmondani, hogy mennyiből jönnél ki.

2017. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából semmi sincs hozzá még csak az ötlettel jatszom! Hozzaertesem is elég kicsi de szàndékozom kitanulni a szakmàt!
2017. aug. 12. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, hogy még nem is értesz hozzá? Hát ez baj...

Se pénz (pár millió kellene hozzá), se szakértelem - akkor egy kicsit kezdj el olvasgatni, mi kell egy vállalkozás indításához és utána, ha komolyan érdekel, akkor ahhoz igazodva kezdj el tanulni, gyűjtögetni.

Először el kellene menni valahová, ahol kitanulod a dolgokat (gyakorlatban is) és utána nyitni önálló műhelyt, mikor már ismered a dolgok csínját-bínját.

2017. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ezek lennének a terveim a jövöben csak gondoltam először megprobálok alkalmazottal beinditani egyet és közben elvégzem a sulit! :) Mert értdekelni érdekel ez a szakma meg motorozom is és nem jó ugy ráülni hogy bármi van nem tudom mihez nyuljak! :) Köszönöm a segitséget megfogadom a tanácsod! ;)
2017. aug. 12. 19:40
 5/11 anonim ***** válasza:

"csak gondoltam először megprobálok alkalmazottal beinditani egyet "


Jó, akkor úgy kérdezem: mennyi pénzed van az induláshoz?

2017. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát talán a műhely bérlésre meg a szerszámokra van meg, meg külföldön dolgozom igy többet tudok sporolni szerencsére!
2017. aug. 12. 19:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Mondhatjuk ugy is hogy a nullárol akarom elkezdeni!
2017. aug. 12. 19:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor leírom a minimum kiadásokat: egy műhely bérlése min.50-100 ezer ft (nagyon keveset írtam), rezsi minimum 40-50 ezer ft, egy szakképzett alkalmazott bére munkáltatói terhekkel együtt minimum bruttó 200 ezer ft (mondjuk ennyiért senki nem fog elmenni Neked dolgozni), a Te vállalkozói adód minimum havi 50 ezer ft - most havi 400 ezer ft kiadásnál járunk és még sok apróságot nem írtam (könyvelő, pénztárgép, stb.). Szóval ennél sokkal több bevételed kellene, hogy legyen - télen, nyáron... Nyáron még csak-csak, de télen?

Munkavédelmi, tűzvédelmi előírásoknak megfelelően átalakítani, berendezni a műhelyt, szerszámok, gépek, marketing,stb.

És ekkor még egy ft hasznod nincs - azt is ki kellene termelni. Alkalmazott, ha nem értesz a dologhoz, meglop, átvág, becsap, elkezdi "okosba" megcsinálni a motorokat, stb...

2017. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Így ezeket olvasva mostmár tisztábban látok! Akkor azt hiszem előbb kitanulom a szakmát addig gyűjtögetek és utána visszatérek a saját műhelyre! Amit leirtal az alkalmazotrol is teljesen igazad van! Meg a költségek is ugye nem kevesek! Nagyon szépen köszönöm a segítséget és az információt! :) Első ember vagy aki segítettél ebben az ügyben! Köszönöm mégegyszer! Minden jót! :)
2017. aug. 12. 20:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Szívesen, az ilyen emberek miatt járok ide segíteni, mint amilyen Te is vagy... :-) Te legalább örülsz és megköszönöd. Örülök, hogy tudtam segíteni és nem ugrasz fejest egy vállalkozásba - aztán meg fél év múlva becsődölsz... - már megérte... :-)
2017. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!