Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó alkalmazhat...

Egyéni vállalkozó alkalmazhat napi bejelentéssel valakit?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek szeretnék segíteni, akinek pár hónap múlva szüksége lenne majd 30 nap egyszerűsített munkaviszony igazolására. Én, mint egyéni vállalkozó, alkalmazhatom őt ezen a módon?

2017. aug. 30. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mint egyéni vállalkozó tudomásom szerint nem lehet alkalmazottad.
2017. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Egyéni vállalkozónak is lehet alkalmazottja.

Egyszerűsített foglalkoztatással is. De azt azért tudnod kell, kérdező, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás az nem számít a szó hagyományos értelmében munkaviszonynak - tehát az alkalmazottnak nem lesz TB biztosítása, azt neki kell fizetnie.

Te napi bejelentéssel alkalmazhatod (NAV felé), egy hónapban max. 15 napot dolgozhat. Minden nap, amikorra bejelented, 1.000 ft-ot kell fizetned utána (ez "pótolja" az adót, stb-t) Tehát Neked 30 ezer ft-odba fog kerülni az, hogy neki segíteni akarsz, + ha ezen felül tényleg dolgozik Nálad, akkor a munkabére, amit adsz neki.


Javaslom, írd be a keresőbe, hogy "egyszerűsített foglalkoztatás" és tanulmányozd alaposan.

2017. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából nehéz körülmények között élő fiatalról van szó, nem szeretném részletezni de igazi hátrányos helyzetű. Megigényelte az aktív korúak támogatását, amit meg is ítéltek neki, ami nagy segítség lenne még ha csak 22ezer forint is. Annak viszont feltétele hogy legyen 30 nap igazolt munkanapja. Ismervén a családi hátteret és körülményeket, én bevállalnám a 30 napig napi 1000 forint kiadást, kisebb pakoló munkával viszonozni tudná nekem. Kérdés, hogy ez megoldható-e.
2017. aug. 30. 11:55
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Megoldható.


Azt már te tudod, vagy-e olyan helyzetben, hogy ki tudod fizetni a NAV felé a járulékokat, és ezért érdemi termelő munkát nem kapsz cserébe.

De mindenesetre tisztelet, hogy ezen gondolkodsz.

2017. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. aug. 30. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:

A háztartási munkát is elfogadják a 30 napnál és annál havi 1000 forint regisztrációs díjat kell csak fizetni.

[link]

47. A háztartási munkára létesített munkavégzés szabályai

2017. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, erről nem is tudtam!!! Ha jól értelmeztem, akkor ez alapján akár családon belül is meg tudnák oldani? Ha az egyik rokon bejelentené őt, mint háztartásbeli 1 hónapra?
2017. aug. 30. 18:03
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem azért, hogy spórolni szeretnék rajta, egyébként is támogattam már őt többször is.De ez mindenképpen egy jó megoldás lehetne.
2017. aug. 30. 18:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Családon belül nem a legjobb. Itt úgy érti a családtagot, hogy pl te felveszel valakit, aki mondjuk kitakarít neked, vagy felolvas a beteg nagymamádnak, vagy tanul a gyerekeddel.
2017. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!