Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Igaz hogy jan.1-től kötelező...

Igaz hogy jan.1-től kötelező lesz az egyéni vállalkozóknak is a céges bankszámlanyitás?

Figyelt kérdés

Jelenleg a nem áfakörös egyéni vállalkozóknak nem kötelező céges számlát nyitni, elegendő egy sima lakossági - vagy akár az sem.

Igaz, hogy januártól mindenkinek kötelező lesz a céges számla?

Ez a bankokon kívül kinek jó?



2017. szept. 16. 11:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem céges számla, hanem pénzforgalmi számla, azaz VÁLLALKOZÓI számla. Azért javítottalak ki, hogy nem céges számla, mert nem kell céget alapítani, csak vállalkozói számlát nyitni.


Kinek lesz jó? A bankoknak és az államnak, mert jól látható lesz a bevétel, kiadás, stb.


Magánemberként az a véleményem, hogy én eddig sem értettem, ha valaki vállalkozó, miért lehet egybe a magán számlája a vállalkozással - bár magam is kihasználtam ezt a lehetőséget KATA-s vállalkozóként.


Ha kötelező lesz jan. 1-től, akkor remélem, lesznek olyan számlacsomagok is, ahol kisebb forgalomnál alacsonyabb számlavezetési díj lesz, mert azért a havi 3-4 ezer ft elég sok csak erre... 3 éve nincs vállalkozói számlám, azóta kb. 100 ezret spóroltam meg ezzel :-)

2017. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Elfogadták a törvényjavaslatot. Viszont azóta egy hír sem

szól erről, hogy a végleges megszavazott verzióban benne

maradt-e a pénzforgalmi számlára kötelezés. Remélem nem

marad benne.


Vannak bankok, ahol ingyenes a számlanyitás és számlaveze-

tés a pénzforgalmi számlához is.

2017. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1: A köznyelvben "céges számla"-ként fut, ezért írtam azt.

Nem akarlak elkeseríteni, de ha az állam látni akarja, akkor ugyanúgy látja egy lakossági számla forgalmát is, mint egy vállalkozói számláét.

Aki meg nem akarja láttatni, az kp-ben fogja továbbra is bonyolítani az ügyleteit.

Tehát ebből a szempontból abszolút irreleváns.


Ahol viszont már nagy különbség van, az a banki költség.

Míg egy sima lakossági számláról (nyilván megfelelő pénzforgalom teljesülése mellett) akár havi 1000 Ft-os szla.vezetési dj mellett fel tudsz venni akár több M Ft kp-t díjmentesen, addig egy vállalkozóiról ezt már nem fogod tudni megtenni.

2017. szept. 16. 12:07
 4/21 anonim ***** válasza:

2-es, akkor mondj egy olyan bankot,légyszi, ami kisforgalmú vállalkozásnak ingyenesen vezet számlát. mert én ugyan nem találtam.

Csak beérkező jövedelem van + havi 2 utalás és 1 készpénzfelvét.

2017. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2: Na pont ennyit tudok én is, ezért kérdeztem.


Nem a számlanyitás meg a számlavezetés a nagy költség, hanem a kp felvétel.

2017. szept. 16. 12:11
 6/21 A kérdező kommentje:
4: Gránit Banknál van olyan, de a kp felvételt még ott sem lehet ingyenessé tenni, míg a lakossági csomagjukban van olyan, ahol akár 4M Ft-ot is fel tudsz venni 1 hónapon belül díjmentesen.
2017. szept. 16. 12:22
 7/21 anonim ***** válasza:

#4:


Kombinálni kell. Gránitnál ingyenes a pénzforgalmi számla

nyitás/vezetés is. Lakosságinál is van ingyenes kondíció.

Simán átutalja (pénzforgalminál van havi X ingyenes uta-

lás, illetve azonos tulaj esetén sok esetben a pénzmoz-

gás díjmentes) a lakosságira, onnan pedig felveszi a pénzt

ingyenesen.

2017. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, de vállalkozóiról már nem utalgathatsz csak úgy simán egy lakosságira, ott már jóval kötöttebbek a szabályok.

Másodsorban pedig a díjmentes vagy kedvezményes számlavezetéshez bankon kívüli jóváírást írnak elő a bankok, viszont ha te a vállalkozóidról utalsz a lakosságidra, az már a lakosságin bankon beüli jóváírásként fog jelentkezni.

2017. szept. 16. 15:39
 9/21 anonim ***** válasza:

Ketteske, ott van a parlament.hu, ott lekövethető minden törvényjavaslat sorsa a benyújtástól a módosítókig. Oké, én is a hülye firkászok újságjaiból szoktam elsődlegesen tájékozódni, de ami engem érint, annak utánanézek. Ez ugyan nem érint, mert hál a jó égnek nem szopok vállalkozóként, de nem nagy fáradság. Szóval. Erről a szövegről van szó, nemdebár?


"A belföldi jogi személynek és az általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélynek – ideértve az egyéni vállalkozót is – (a továbbiakban együtt: pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó) legalább egy belföldi pénzforgalmi számlával kell rendelkeznie. Pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó rendszeres gazdasági tevékenysége körében kizárólag pénzforgalmi számlát nyithat. Az első pénzforgalmi számlát a pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózó adószámának közlésétől számított 15 napon belül kell megnyitni. Az adózó bevallásában, valamint kiutalási kérelmében feltünteti azon fizetési számla számát, amelyre a költségvetési támogatás kiutalását kéri."


Ahogy láttam, benyújtottak egy törvényjavaslatot T-15428 számon, amiben az volt, hogy az adózáa rendjéről szóló törvény 38. $ (2) bekezdése ennek megfelelően módosul.


Ezt meglátta valami firkász, és lehozta, hogy hö, 2018-tól a vállalkozóknak is így kell csinálni.


El is fogadták a törvényjavaslatot amiben ez van.


Csak tudod, mi a poén?

Az, hogy amint látom, ugyanez a szöveg, amit úgy tüntettek fel, hogy majd ezzel módosul, EDDIG IS ugyanebben a formában benne volt az adózás rendjéről szóló törvényben! Benne lesz 2018-ban, benne van jelenleg is, és legalább 2012 óta folyamatosan benne van (addig néztem vissza)! :P Tehát eddig is és most is így kellett volna csinálni, nincs semmi változás. Az egy dolog, hogy nem így csináljátok, de a törvény szerint eddig is így kellett volna :P


Hát valószínűleg ezért nem találsz semmi hírt azóta, hogy elfogadták a törvényjavaslatot. Képviselő urak biztos részegek voltak mikor becopy-pasteolták módosító javaslatként azt, ami már eddig is ott van a törvényben. De ha már ott volt, akkor hagyták, úgyse változik semmi. Tüncike, a firkász meg közben nyilván rájött, hogy hülyére vették, azóta tudja, hogy politikusnak azt se szabad elhinni, amit kérdez. Mindenesetre nem akarja tovább égetni magát, ezért a hallgatást választja :P

2017. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A-A, rohadjanak meg, elfogadták, és módosították:


145. §

Az Art. 38. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

(2) A belföldi jogi személynek, AZ EGYÉNI VÁLLALKOZÓNAK MINŐSÜLŐ MAGÁNSZEMÉLYNEK és az

54

általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélynek (a továbbiakban együtt: pénzforgalmi

számla nyitására kötelezett adózó) legalább egy belföldi pénzforgalmi számlával kell rendelkeznie.

Pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó rendszeres gazdasági tevékenysége körében

kizárólag pénzforgalmi számlát nyithat. Az első pénzforgalmi számlát a pénzforgalmi

számlanyitásra kötelezett adózó adószámának közlésétől számított 15 napon belül kell megnyitni.

Az adózó bevallásában, valamint kiutalási kérelmében feltünteti azon fizetési számla számát,

amelyre a költségvetési támogatás kiutalását kéri."


Kiemeltem a módosult részt. Tehát EV-nek is kell

pénzforgalmi számla januártól, függetlenül az

áfakörtől.

2017. szept. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!