Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti milyen vállalkozást indítan...

Ti milyen vállalkozást indítanátok az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években külföldön dolgoztam, banki területen.

Nem kerestem rosszul, sikerült összegyűjtenem annyi pénzt, hogy ingatlanvásárlás, autó, stb mellett maradt kb 20 millió Ft mozgatható pénzem.

Itthon tervezem a jövőt, ebből a 20 millióból akarok egy vállalkozást indítani.


Amiben jó vagyok: nagyon gyorsan megtalálom a közös hangot az emberekkel, az átlagnál jóval gyorsabban építek ki bizalmat az emberekben, nagyon jó vagyok az értékesítésben, a kudarctűrő képességem az átlaghoz képest sokkal jobb.


Nos, a fentiek ismeretében ti a helyemben milyen jellegű vállalkozást indítanátok?



2017. szept. 23. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mihez értesz?
2017. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: Mire gondolsz?
2017. szept. 23. 18:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Arra gondol, ami nekem is "megütötte a szememet", hogy a kérdésből nem derül ki, mihez értesz, mi a szakterületed?

Pl. hiába írom azt, hogy nyiss egy büfét/éttermet, ha nincs hozzá szakértelmed, ismereted a vállalkozás működtetéséhez.

Persze, fel lehet venni olyan embert, aki ért hozzá, csak ha TE nem értesz hozzá, akkor ott vág át, ahol akar, s hamar elkopik az a 20 millió...


Leginkább akkor sikeres egy vállalkozás, ha értesz ahhoz, amit csinálsz. Az, hogy banki területen dolgoztál, nem valami sokatmondó...

2017. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Abból, hogy banki területen dolgoztam, nem nehéz kitalálni, hogy közgazdasági végzettségem van.

Tehát a szakmám közgazdász, ha ez volt a kérdés.

2017. szept. 23. 18:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként vendéglátásban egyáltalán nem gondolkozok, úgyhogy ezt már ki is zárhatjuk.
2017. szept. 23. 18:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván csak példaként írtam a vendéglátást.

Abból, hogy banki területen dolgoztál, egyáltalán nem kikövetkeztethető, hogy közgazdász végzettséged van.


Akkor pl. legyél pénzügyi tanácsadó :-)

2017. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Brainstormolj ötleteken egy hasonló célú ismerősöddel, aki hajlandó pénzt befektetni. Esetleg egy vállalkozói klubba is beléphetsz, pl. a Corvinus egyetem InCube klubja ilyen. Azért kérdeztem, hogy mihez értesz, mert azzal lenne a legnagyobb esélyed a sikerre ha olyan dologgal vállalkoznál, amihez értesz is. Ha bankban dolgoztál, akkor gondolom értesz a befektetésekhez, legyél befektetői tanácsadó, ha tudsz könyvelni (és van mérlegképesed), nyiss könyvelőirodát stb.


Ha ezek közül egyik sem jön be, még mindig fektethetsz részvényekbe (elvileg értesz hozzá). Ha nem értesz hozzá, válassz ki egy S&P 500-at követő ETF-et és fektesd abba a pénzed. Hitorikusan átlag 10%-ot hozott évente, ez akár 166 ezer ft havi passzív jövedelmet jelentene neked.

2017. szept. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: A részvények, kereskedés részemről teljesen kizárva, túl sok nagy bukást láttam hozzá:))
2017. szept. 24. 07:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy S&P500-at követő ETF az egyik legbiztonságosabb dolog amibe fektethetsz.
2017. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: Ok, tedd azt, én hagyományos vállalkozásban gondolkodom.
2017. szept. 24. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!