Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A célom a vidékfejlesztés...

A célom a vidékfejlesztés lenne. Mit tanuljak?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, 16/l, jelenleg gimnáziumba járok. Már régebben is tudtam, hogy vidékfejlesztéssel szeretnék foglalkozni. Újra életet akarok lehelni a vidéki falvakba, településekbe, hogy az emberek legalább az alapvető életfeltételeiket fedezni tudják, esetleg még ennél is jobbra fordítani a helyzetet. Nem tudom nézni, hogy az emberek tönkremennek. Ahhoz, hogy ezt meg tudjam valósítani, mit kell tennem? Én a vidékfejlesztési agrármérnöki szakot néztem, vagy fontosabb az építészmérnöki? Politikába jobb lenne nem belefolynom... Mit tudtok mondani, hogyan kezdjek majd bele?
2017. szept. 24. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

"Politikába jobb lenne nem belefolynom."


A vidékfejlesztés pontosan a politikán múlik. A mindenkori kormány dönt hogy X millió Ft-ból egy városban fejlesztünk valamit vagy egy környező kis faluban.

2017. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bak Norbert ***** válasza:

Geográfus BSC., MSC.

( Terület-és településfejlesztő, régiómenedzser.)

2017. szept. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hmm, nem akarlak elkeseríteni, de nekem a páárom geográfusként végzett, vidékfejlesztés volt a szakiránya. Egy napot nem dolgozott a szakmájában, egy gyárban műszakvezető, és azt mondja, kár, hogy anno a szülei nem beszélték le erről a szakról, mert sokkal hasznosabbat is tanulhatott volna. Csak akkor lehet ebben állást szerezni, ha valakinek a valakije vagy, sajnos erre épül az egész szféra.
2017. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy tanyára dolgozni és fejleszd! Bármelyik egyetemi agrár szak jó hozzá.
2017. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bak Norbert ***** válasza:
...vagy ha épp önfoglalkoztatóvá válsz. Államvizsga előtt állok, 3 éve készítettem a szakdolgozatom, azóta is abból élek és fejlesztem. Helyi termék, helyi gazdaságfejlesztés 5000 fő alatti településeken.
2017. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ki foglak ábrándítani: a magyar faluba már hiába lehelsz életet. Ez a településforma elavult, az emberek városokba vagy azok közelébe mennek, ahol infrastruktúra és szórakozási lehetőségek vannak. Aki nem a mezőgazdasággal foglalkozik, annak munkalehetőség sem nagyon van.


Ki foglak ábrándítani: a vidékfejlesztés abszolút politikai döntés. És mindig is az volt. Nem sokat számít, hogy a szakember ezt vagy azt javasolja.


Ki foglak ábrándítani: manapság a falusi embereknél sokszor eszméletlen pénz van, amit az államtól kapnak különféle földek műveléséért, vagy éppen nem műveléséért. "Nincstelen" falusi ismerőseim nemrég vettek három lakást Budapesten, kiadásra....csak erről nem nagyon szabad beszélni a sajtóban, mert ezt a pénzt azért kapják, hogy fogják be a szájukat és szépen szavazzanak.


Ki foglak ábrándítani: a városban is bőven tönkremennek az emberek.


Ha mindenképp ezt akarod, valami EU-s dologgal kombináld.

2017. szept. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!