Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Amikor bejelentkezek KATA-s...

Amikor bejelentkezek KATA-s vállalkozónak, az első kötelező (ha jól tudom 50. 000ft-ot) azonnal be kell fizetni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 29. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem!


Kamarába jelentkezésnél viszont azonnal kell fizetni - 5000 forintot.

2017. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem is azonnal, de arra a hónapra, amire bejelentkeztél már ki kell majd fizetni az 50 ezret, következő hónap 12-ig. Tehát hó végén nem éri meg kezdeni, mert akkor erre a 2 napra is a teljes összeget el kellene utalni.
2017. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy 2-es mondja:

ha pl. ma, szept. 29-én váltanád ki a vállalkozóit, akkor okt. 12-ig be kellene fizetned az 50 ezer ft-ot.

2017. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nikolas Kidman ***** válasza:
35%
Ha szünetelteted a vállalkozást akkor már az aktiváláskor, ha csak fél hónap van akkor 25ezret kell fizetni asszem, amúgy támogatja az unio az vállakozást indítókat, havi 180~ ezerrel nagyjából, 5hónapon keresztül kérdezz rá a munkaügyi hivatalban.
2017. okt. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es, ha nem tudod a pontos választ, akkor inkább ne válaszolj vagy írd oda, hogy ez nem biztos, de ne vezesd félre a kérdezőt: nincs semmiféle fél hónap 25 ezer ft.


Ha hallgatna rád a kérdező, jól megbüntetnék.

Mondjuk az is igaz, hogy én adóügyekben SOSEM támaszkodnék a Gyakorira, kizárólag NAV honlapra vagy a telefonos ügyfélszolgálatra.

2017. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező: 2-es, 3-as válasz a tuti :-)
2017. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És az első válasz?
2017. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Az első válasz félreérthető, részlegesen igaz.

Az igaz, hogy nem azonnal kell fizetni, nem azon a napon, amikor vállalkozó lesz, de mint a példában le van írva, ha szept. 29-én váltja ki a vállalkozóit, akkor már okt. 12-ig be kell fizetni az 50 ezret. Bár ez nem "azonnal", de szinte azonnal - ilyen rövid idő alatt (2 nap, szept 29 és 30) jellemzően még nincs annyi bevétele a vállalkozásnak, hogy be tudja önerőből fizetni az adót.


A kamarát azt tényleg rögtön kell fizetni.

2017. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. okt. 9. 12:48
 10/10 Nikolas Kidman ***** válasza:

5-ös.

Oda írtam hogy asszem, ami köztudottan az "azt hiszem" rövidítése, nem akartam senkit félrevezetni.

2017. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!