Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért tekintenek valakire úgy...

Miért tekintenek valakire úgy mint a sátánra hogyha üzleti terv nélkül indít egy vállalkozást?

Figyelt kérdés
2017. okt. 1. 08:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Talán mert azt sejteti hogy halvány fingja nincs az egészről.
2017. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Mert nagyot kockáztat...és mert a vállalkozások 80%-a 1 éven belül becsődöl...
2017. okt. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha nincs kb. végtelen tőkéje, elég hamar hallgathatják a sírdogálást, hogy csődbe ment. Plusz hogy lehet valaki ANNYIRA hülye, hogyha bármibe belekezd, nem kalkulálja ki, milyen és mennyi várható költségei lesznek? Ennyire nem számít a pénz??
2017. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább megrökönyödve tekintek ezekre az emberekre, nem úgy, mint a sátánra. Az ok pedig roppant egyszerű: jelenleg Magyarországon 80-90% körüli az induló vállalkozások halandósági rátája, és utólagosan, mikor azt vizsgálják, hogy mi volt a gond, mint egy 60-70% hozza fel azt, hogy a pocsék menedzsment, vagy annak teljes hiánya. Ha egy jó üzleti tervet írtak volna az elején, akkor sem lettek volna életképesek, viszont akkor lehet, el se indultak volna, mert látták volna, hogy az életben nem fog nyereséget termelni a vállalkozás.

Bocsánat, de ha valaki úgy indít el egy vállalkozást, hogy nem kalkulál előzetesen az induló költségekkel, az első időszak (jellemzően egy év) működési költségeivel, (lebontva fix- és változó költségekre), nem számol egy fedezeti pontot (ami nem egy nagy ördöngösség: ki kell számolni, hogy mennyit kell értékesítenem, hogy nullszaldós legyek- azt gondolom, ez elvárható lenne), nem nézi, hogy a beruházása mikor térül meg, nem képez vésztartalékokat, nem gondolja előzetesen végig, hogy pontosan milyen csatornákon értékesít/hirdeti magát, és ennek mik az egyéb költségei, az szerintem nem a sátán, hanem egészen egyszerűen elmeháborodott.

Nem kell az üzleti tervet leírni. Ha a fejedben ezek mind megvannak, tudod rájuk a választ, akkor nem kell leírni, ha csak nem egy külső forrást szeretnél bevonni (bank, befektetők, pályázat), de ha egyszer leírod magadnak, annyival is kisebb az esélye, hogy átsiklasz valami felett, és egy év múlva ugyanott legyél mint most, csak jóval kevesebb pénzzel.

2017. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Van olyan helyzet, amikor nem szükséges az üzleti tervezés. pl több lábon áll, vagy ugyanazt az üzleti modellt másolja amit használ más területen és a már befutott üzlet húzza ideig-óráig a másik újonnan nyíló üzlet tevékenységét és fedezi annak működését.


De előzetes számítás akkor is kell, hogy kb meddig érdemes várni erre. Meddig fog ez így működni. Nyilván cél nem lehet, hogy azért működjön egy új egység, hogy más egység eltartsa és onnan a tőkét/tartalékot elvonja. Saját példa, frekventált helyen nyitottam másik üzletem, igaz április óta bérlem, de nem folytattam benne tevékenységet szeptember 21-ig. Mégis a másik üzlet elbírta ezt a plusz kiadást. Amit ez termel, a rezsin és bérletin felül már csak plusz bevétel a vállalkozásban a többi tevékenység és üzlet mellett.


Első tevékenységhez, üzlethez, viszont elengedhetetlen az alapos üzleti tervezés, mert valóban könnyű elcsúszni!


Példa erre, nemrég NAVOS árverésen az új üzlet előtti teraszra olyan asztalokat szereztem 10-ed áron, ami egy inkompetens módon (képesítés nélkül, ennek hiányában nem megfelelő üzleti tervezéssel, de az is ehet, hogy anélkül) nyitott vendéglátó egységtől származott.

A 10-11 milliós felhalmozott adó és közmű tartozásához pár ezer forinttal járultam hozzá, de lett egy szinte ingyen teraszom a sajátom elé, ami forgalom növelő hatással bír és ez is lehet a költséghatékony üzleti tervezés része, ahogy pl. nálam is az időről időre a profilt váltó, csődbe ment, vagy épp árverezett üzleti berendezésekből való építkezés.

2017. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Két oka lehet:

1. nem számít a pénz, mert a vállalkozás pénzmosodás fed el,

2. nem veszik figyelembe, hogy a Sátán OKOS!

2017. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Miért lenne egy ilyen személy a sátán? Inkább csak egy szerencsétlen idióta, aki rövid időn belül sírni fog - amit már nem szeretnék hallgatni.
2017. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"ha üzleti terv nélkül indít egy vállalkozást?"


Mert ha még a fejében sincs meg, hogy kb. miből fogja fenntartani a vállalkozást, akkor ebből jól látszik, hogy FOGALMA SINCS az üzleti tevékenységről.


Legékesebb példája ennek, a "mennyi BEVÉTELe lehet" ennek és ennek a vállalkozásnak, meg a "mennyit lehetne kaszálni" című kérdésekből, ahol csak a bevételt nézik és halvány fogalmuk sincs arról, hogy KIADÁS, KÖLTSÉG is van egy üzletben.


Meg a másik: a közeli téren nyitottak egy büfét, beleöltek 3 millió ft-ot, majd először is rendszertelenül volt nyitva, majd mikor már sikerült nagyjából mindig ugyanabban az időpontban nyitva lennie, akkor a csajszi ült a bódéban és várta a vendégeket/vevőket. Nyomkodta a telefonját, semmi kontaktus az ott elhaladó járókelőkkel, sőt, inkább azt éreztem, hogy nem akarnám megzavarni a tevékenységében :D Eszembe nem jutott volna bármit venni - pedig nap mint nap arra mentem el. Semmi reklám, semmi promó, csak táblák a kajákról. Árképzése közepes, de olyanokat árult (sült krumpli, sajttal töltött pulyka), amit megveszek a szomszéd bármelyik üzletláncban, bedobom az olajba, azt jó napot - és sokkal olcsóbban megvagyok vele. Még időt sem spórolok vele, mert a bódénál állva ugyanúgy ki kell várni, amíg elkészül.

Csődbe is ment, nem sok idő alatt.

2017. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Csak hogy kicsit megértsd: kb olyan, mintha egy 3000 km-es európai körútra indulnál úgy, hogy nem nézed meg előre az útvonalat, nem nézed meg mennyi üzemanyag van az autódban, és nem tudod mennyi pénz van nálad.
2017. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy haverom is ilyen kaliberű volt, mint a kérdező. Mikor figyelmeztettem a bukási lehetőségekre kiakadt rám, hogy nem támogatom, visszahúzom, stb.


Fűnek fának tartózik az ismeretségi és rokoni köréből szinte mindenkinek, ehhez jön a banki hitele, a telefontartózásai (5 db mindet aktívan használták az "emberei"), 6 havi bérleti díj elmaradás, 4-5 alkalommal bírságolták a cégét, de nem volt bevétele, így semmit nem fizetett!

Lassan 6 éve külföldön dolgozik mosogatás, árufeltöltés, stb., de még durván 4,5m Ft adóssága van.


Megnyugtatlak nem sátánnak tekintenek az ismerőseid, csak simán bolondnak :)

2017. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!