Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Olyan szakmák illetve válalkoz...

Beugro kérdése:

Olyan szakmák illetve válalkozások érdekelnek ami jövdelmező, tudtok ebbe nekem segíteni? Többi lent

Figyelt kérdés
Olyan szakmák érdekelnek engem ami Magyarországon is megvan fizetve DE ÉRETSÉGIT nem igényel és később válalkozást is tudok majd felépíteni! Nekem hegesztő a szakmám de nem szeretnék már benne dolgozni, igen tudom nagyon jó szakma de nem az én világom. Olyan szakmát szeretnék most elvégezni akár munkaügyi álltal, akár önköltségesen ami jövedelmező és később akár válalkozóként is tudjak benne dolgozni! Kérlek szépen egy kis segítséget szeretnék hogy mik ezek a szakmák (Nem azt akarom hogy ti döntsétek el helyettem csak érdekelne kinek mi a véleménye és ezzel engem is kicsit segítetek a döntésbe) Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2017. nov. 6. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Érettségi nélkül (nem feltételezvén rólad, hogy hülye vagy) nem lesz könnyű.

Egyébként bármire lehet vállalkozást alapítani, amire van kereslet. A kútfúrástól kezdve, a favágáson, fűnyíráson keresztül, a pöcegödörásásig... bármire, amire van igény. Mihez értesz (a hegesztésen kívül)? Mihez van affinitásod? Mit csinálsz szívesen?

Azt kell átgondolni, mely vállalkozáshoz nem kell sok kezdőtőke, szaktudás, speciális ismeret, speciális gépek, jogszabályi megfelelősség.

Ha tudsz valahonnan olcsón és gyorsan beszerezni valamit, akkor kereskedhetsz vele (kivéve olyan dolgokat, amikkel tilos, vagy igen nehéz kereskedni a jogszabályok miatt).

Én a kerékpáromat egy magánvállalkozóhoz szoktam vinni javíttatni. Ha van egy kis műhelyed, akkor ilyesmivel is lehet foglalkozni.

Az asztalosipar is egy jó lehetőség, szorgalommal, némi kezdőtőkével, kapcsolatokkal abban is sok mindent el lehet érni. Ismerek néhány asztalost, akik maszekban három hétvége alatt megkeresnek 250 000 - 300 00 ft-ot, főállás mellett.

Szedd össze, mid van, mire lenne szükséged, és próbáld meg kitalálni, mit kezdhetnél velük.

2017. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Méhészkedésen gondolkodom erősen, mert apukám azzal foglalkozott régen és most egyik ismerősünk is és elélg jövedelmező.Igaz van vele munka is meg nem rögtön van benne pénz de ez eddig a terv
2017. nov. 7. 13:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg még a villanyszerelő szakmán gondolkodom és egy elektronikai boltot nyitni mert arra is van kereslet
2017. nov. 7. 15:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve c+e+gki+páv 2-vel is rendelkezem
2017. nov. 7. 15:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Mekkora kezdőtőke kell a méhészkedés elkezdéséhez? Kell hozzá valamiféle engedély? Milyen adóvonzatai vannak? Van rá kereslet, van piaca? És villanyszereléssel mi a helyzet? Van hozzá képzettséged, vagy meg tudod szerezni viszonylag gyorsan, olcsón? Mennyi idő kell hozzá, hogy önállóan el tudj végezni kisebb-nagyobb szerelési munkálatokat? Tudnád-e kezdetben mellékállásban is csiálni, avagy megoldott-e a megélhetésed addig, amíg beindul az üzlet?

Ilyen s ezekhez hasonló kérdéseket kell alaposan átgondolni, legalább fejben, de inkább papíron.

Ha van jogsid, az tök jó, az is ki lehet használni. Ha tudnál szerezni egy normális állapotú kisteherautót, lehetnél pl. a GLS alvállalkozója.

[link]


Az elektronikai bolt is jó ötlet lehet, de oda nyilván több milliós kezdőtőke kell, és ha te akarsz beállni a pult mögé árulni, akkor ahhoz eladói végzettség is kell.

De igazából csak az a kérdés, mekkora piaca van annak, amit szeretnél csinálni. Meg kell próbálnod a legalaposabban megismerni a célpiacod, a leendő vásálóid preferenciáit.

2017. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!