Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó építőmérnök...

Egyéni vállalkozó építőmérnök lettem. Kötelező-e számomra a Magyar Mérnöki Kamarai tagság?

Figyelt kérdés
Iparkamarába már jelentkeztem. Kérdeztem az önkormányzaton a vállalkozói osztályt (ahol kiváltottam az egyéni vállalkozást) de fogalmuk sem volt a dologról. Írtam emailt az MMK-nak de 3 hete nem írtak vissza. Hívtam őket de nem veszik fel.
2017. nov. 15. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Az épített környezet alakításáról és védelméről szóló törvényben meghatározott építészeti-műszaki tervezési, településtervezési, valamint építésügyi műszaki szakértői és településrendezési szakértői, valamint további jogszabályokban engedélyezéshez kötött tevékenységet csak az folytathat, aki szakmagyakorlási jogosultsággal és mérnöki kamarai tagsággal rendelkezik.
2017. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
magyarul nem kell
2017. nov. 15. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen tevékenységeket veszel fel...
2017. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
olyan tevékenységeket vettem fel amikhez nem kell jogosultság, csak diploma.
2017. nov. 16. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha pontosan kifejted a tevékenységi kört csak aztán lehet megválaszolni a kérdésed.
2017. nov. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tervezéshez, felelős műszaki vezetéshez, műszaki ellenőrzéshez és szakértéshez KELL MMK - mérnöki kamarai tagság ill. nyilvántartásba vétel.

Ha építési vállalkozó vagy (kivitelező) akkor az MKIK - iparkamarai tagság kell.

Ha mindkettő kell, akkor értelemszerűen mindkét kamarai tagság kell.


MMK e-mailbe válaszol mindig 3-4 napon belül, igaz szűkszavúan, nem értem miért nem írtak neked. Telefont csak ügyfélfogadási időben veszik fel, ami egy nap max 4óra hosszát van.

2018. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!