Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elvégeztem egy számítógépes...

Elvégeztem egy számítógépes szerkesztés munkát (tördelés). Megállapodtunk, elégedett volt: elküldtem digitálisan a számlát.10 napja már lejárt az utalási teljesítési határidő, nem reagál. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A megrendelő az ACEEEO szevezetnek készíttette a kiadványt. Telefonon, e-mailben tartottuk a kapcsolatot.

2017. nov. 28. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Előtte nem készítettetek megbízási szerződést?

Milyen határidőre készíted el, mennyiért, mi van akkor, ha nem készül el határidőre, stb.

2017. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menjen a fizetési meghagyás mielőbb!
2017. nov. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

"Menjen az a fizetési meghagyás mielőbb!"


Nos, először is a fizetési meghagyás nem ingyenes - minimum 5 ezer ft-ba kerül.

Másodszor nem véletlenül kérdeztem, hogy nem készült megbízási szerződés? ugyanis ha pl. a kérdező nem vállalkozó, csak úgy elvállalt egy munkát, de nem tud számlát adni, akkor még meg is ütheti a bokáját, ha Ő áll neki követelni a pénzt.

Ha viszont minden legális, akkor sem árt, ha van bizonyítéka arról, hogy jogos a követelése.

Ha ugyanis az adós ellentmondással él, akkor a kérdezőnek kell bebizonyítani, hogy jogos a követelés - ilyen esetben, ha nem tudja bizonyítani, akár igen sokba is kerülhet neki az eljárás a végére.



"Milyen iratokat kell vinnem?


A követelés alapjául szolgáló minden iratot (pl. szerződés, számla, tartozás elismerő nyilatkozat stb) gyűjtsön össze, beleérte a kötelezettnek esetleges küldött felszólításokat is. Ha nincsen semmilyen írásos bizonyítéka, a fizetési meghagyásos eljárás akkor is lefolytatható, ilyen esetben egyéb bizonyítékok (pl. tanú) segíthetik az igényérvényesítést. Az eljáró ügyvéd ügyfél azonosításra köteles, ezért személyi azonosító okmányait, illetve cég esetén aláírási címpéldányát, vagy aláírásmintáját hozza magával. "

2017. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

# 3


Olvasd már el a kérdést, mielőtt nekiállsz okoskodni! :-)))

2017. nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hivatalos, írásbeli felszólítás (ajánlott levél) a megrendelő címére vagy telephelyére, majd utána FMH.
2017. nov. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Két heti hallgatás után feltűnt az illető és mindent rendezett. Csak informálhatott volna a csúszás okéról és hogy ne izguljak...
2017. dec. 7. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!