Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most akkor mégsem vezetik be...

Most akkor mégsem vezetik be a KATA vállalkozásoknál, hogy jan.1-től kötelező a pénzforgalmi számla?

Figyelt kérdés
Vagy csak lemaradtam a hírekről? Pedig minden nap hallgatom. Na nem, mintha hiányozna... :-)
2017. dec. 16. 16:30
 1/2 xswerdy ***** válasza:
56%
rebesgették, de nem vezették be. Amúgy nem a katásoknak nem kötelező, hanem az alanyi adómenteseknek, a kettő nem teljesen fedi egymást.
2017. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most válaszolok - kicsit bebambultam így karácsony előtt :D

Xswerdy, köszi a gyors választ - én is így olvastam, csak azt hittem, hogy lemaradtam valamiről és nem hallgatom elég figyelmesen a híreket.

Remélem, nem december 30-án fogják kitalálni, hogy jajjj, akkor mégiscsak vezessük be!!

Nekem egyáltalán nem hiányzik - nincs semmi rejtegetni valóm, csak igen drága a vállalkozói számla, nincs kedvem egy évben 40 ezer ft-al kitömni a bankokat - sarcolnak azok így is rendesen.

Csak az, hogy a havi KATA adómat elutalom, évi 2 ezer ft-omba van (tranzakciós illeték).

2017. dec. 18. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!