Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet igazán meggazdago...

Hogyan lehet igazán meggazdagodni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy alkalmazott, aki elég jól keres és havi 6-700e Ft-ot félre tud tenni.

Tudja, hogy az alkalmazotti fizetéséből soha nem fog igazán meggazdagodni, ha nem kezd valamit a megtakarításaival.

Azt is tudja, hogy nem akar egész életében heti öt napot, reggel 8-tól 5-ig dolgozni.

Nem egyik napról a másikra gondolkodik valami máson, hanem mondjuk egy 5-10 éves intervallumban.


Ti mit tennétek, mihez kezdenétek az ő helyében?



2017. dec. 21. 13:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
16%
Forex, havi 5-8% könnyen meg van miután beletanulsz.
2017. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
38%
Havi 600-700 ezret félre tudsz tenni, és azt gondolod, nem fogsz soha meggazdagodni? Mi neked a gazdagság? Tanulmányozd a tőzsde világát! 10 év múlva lesz 70 millád, azzal már simán el lehet érni annyi hozamot, hogy megélj belőle.
2017. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
1: Szerencsejátékok nem érdekelnek, köszi.
2017. dec. 21. 13:58
 4/35 anonim ***** válasza:
8%
Hasonló szituban voltam amikor először is önmagam képzésbe fektettem 1-2 milliót, majd ingatlanokkal kezdtem foglalkozni és piaci résre épülő hiánypótló vállalkozásokba fektettem havi megtakarítás/üzlet mértékkel. Éven belüli megtérülés , onnantól a többi új telephelyet már a meglevők termelik ki. Jelenleg 5 van jövőre 7-8-at tervezek.Az emlitett alkalmazotti státusz 1 éven belül 6 hónapra mérséklődött, jövőre 3-4-re csökken.
2017. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

2: Milyen hozamot?? A 6 éves állampapír kamata 3,8% - kamatadó.

Egy 70M tőke esetén az mondjuk ad havi 200e Ft hozamot...

2017. dec. 21. 14:02
 6/35 anonim ***** válasza:
66%
Akkor csak pakolgasd félre havonta a pénzt amíg rá nem jössz. De kockázat nélkül nincs értékelhető nyereség, gondolom ezzel nem mondtam újat.
2017. dec. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
4: Az ingatlan nekem is képben van. Mondjuk évi 1 ingatlan vásárlásával 10 év alatt már fel lehet építeni egy olyan portfóliót, ami termel annyit, hogy ne kelljen dolgozni.
2017. dec. 21. 14:05
 8/35 A kérdező kommentje:

6: A forexben jegybankokkal, hedge fundokkal állsz szemben. Komolyan azt hiszed, hogy azzal hosszútávon biztos hozamot érsz el?

Nem beszélve arról, hogy azzal napi szinten ugyanúgy foglalkozni kell.

2017. dec. 21. 14:07
 9/35 anonim ***** válasza:
80%
nem állampapírokról beszéltem. A tőzsdén elég sok minden van. Vehetsz befektetési jegyeket, részvényeket (azokra osztalékot is felvehetsz), certifikátokat, és az opciós kereskedést is kipróbálhatod. Az évi 10% hozam nagyon szerény becslés. Ha van 70 millád, annak a 10 százaléka 7 milla, az pedig kb. 600 ezres havi hozam. Abból már el lehet vegetálni. :-)
2017. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem, hanem csinálom egy pár éve. Napi párszor kell csak az árfolyamra pillantani, persze megfelelő stratégia esetén.
2017. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!