Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges tőzsdén kereskedő,...

Lehetséges tőzsdén kereskedő, befektetői közösséget alapítani?

Figyelt kérdés

10 emberrel egy tőzsdén kereskedő befektetési társaság létrehozása lehetséges?


Nagy indulótőkét és irodát biztosítanék, a kereskedőim hoznának egy bizonyos indulótőkét és én azt megtoldanám. A nyereségből jutalékot számítanék fel magamnak, hisz biztosítottam pénzt a befektetésre.


Az előnyök :

- jobban áramlik az információ

- közösen ki lehet dolgozni befektetési stratégiákat

- többen, nagyobb tőkével fektetnénk be

- családias környezet


A kérdés az lenne tehát, hogy ilyet megérné-e csinálni/létrehozni szerintetek?


Értékelem az értelmes válaszokat.

Előre is köszönöm a kérdésemre szánt időt!

(Tudom hogy a google a barátom - előre szólok, hogy már sokat keresgéltem ezügyben a fentebb említett keresőn)



2017. dec. 23. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:

"Nagy indulótőkét és irodát biztosítanék, a kereskedőim hoznának egy bizonyos indulótőkét és én azt megtoldanám. A nyereségből jutalékot számítanék fel magamnak"


Én csak annyit kérdeznék, hogy és mi van akkor, ha a kereskedőid "eltapsolják" a pénzed? Akkor azt meg majd a kereskedőkkel szándékoznál megfizettetni? Miből? mert nyilván a "fizetésük" a nyereség lenne, ami vagy van vagy nincs. A tőzsdei árfolyamok évek óta emelkednek - egyszer csak megáll ez is... És ha elkezdik eladogatni a részvényeket, nagy zuhanás lehet belőle.


"A kérdés az lenne tehát, hogy ilyet megérné-e csinálni/létrehozni szerintetek? "

Szerintem a kérdés nem az, hogy megéri-e, hanem a kérdés az, hogy kapsz-e rá engedélyt a PSZÁF-től, ami ma már az MNB:


"

Piacfelügyelet



Az MNB piacfelügyeleti tevékenysége révén kiszűri a piacon felbukkanó jogosulatlan szolgáltatókat és személyeket, gondoskodva ezáltal az ügyfelek védelméről és szavatolva a pénzügyi stabilitást, a legális piaci szereplők biztonságos működését. A piacfelügyeleti szakterület biztosítja a tőkepiac jogszabályok szerinti működését, integritását, előmozdítja a tőkepiacba vetett bizalom fenntartását. A tőzsdei tranzakciók monitoringján túl felügyeli a kibocsátókat, engedélyezi az általuk nyilvánosan forgalomba hozott értékpapírokat, felügyeli továbbá a befektetési vállalkozásokat, befektetési alapokat, valamint fellép az engedély nélkül vagy bejelentés hiányában tevékenységet végző társaságokkal szemben. Fő célja –a tőkepiac tisztaságának biztosítása által - a befektetők jogszabályok szerinti védelme."

2017. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szóval nem kapnék rá engedélyt? Csak azt nem értem hogy az miben lenne szabálysértés ha én embereket alkalmazva, az ő tudásukra támaszkodva bonyolítanák le kereskedéseket a tőzsdén.

Ha 10 szakemberrel venném körül magam úgy, hogy a pénzem elosztom köztük és szabadon kereskedhetnek vele. (Igen, nincs rá biztosíték hogy nem rontanak) A 10 személy mindegyikének lenne egy érékpapír számlája melyen megbízásokat bonyolíthat egy brókercégen keresztül.


A traderek (alkalmazott tanácsadók) havi juttatást és a saját pénzük beforgatásának a hasznát kapnák.


Így sem lehetséges?


Köszönöm az előző választ!

2017. dec. 23. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Én nem bonyolítanám túl. Miért kell erre mindenképpen céget (engedélyköteles tevékenység végzésére alakult közösséget) alapítani? Barátilag összejöttök minden nap adott időben és tőzsdéztek.
2017. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 23. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nagy indulótőkét és irodát biztosítanék,a kereskedőim hoznának egy bizonyos indulótőkét és én azt megtoldanám."



Oké, játszunk el a gondolattal...csak példa,

tegyük fel, csak barátilag összejöttök.


Te beteszel 10 milliót, a többiek 1-1 milliót, összedobjátok a pénzt, az 20 millió. Feltesztek x részvényre 8 milliót, y-ra 7 milliót z-re is 5-öt.x részvény hoz egy kis nyereséget(mondjuk 200 ezret) y hatalmas buktát, (mert teszem azt, felrobban egy atomreaktor vagy meghal a cég vezérigazgatója), stb ez tegyük fel 2 milliót és z is hoz valamennyit.

Ebben az esetben az 1,8 millió bukta mégis kié?

A Tiéd, mert Tiéd a legtöbb? Vagy egyenlő arányban levonod mindenkitől? Mindig lesz valaki, aki nem ért egyet vele és ha nincs jogilag szabályozva, akár csúnya verekedés, stb lehet belőle.

De tegyük fel, a 20 ,illióból 10 milliót elbuktok: akkor mindenki elbukta a 10-et, neked meg megmarad a 10? Vagy hogy gondoltad?


Amúgy engedély azért kell, mert tulajdonképpen ez egy brókercég/közösség lenne és ha nincs leszabályozva jogilag a dolog, akkor jogosulatlan pénzügyi tevékenységnek minősül, mivel nem mindenki a saját pénzével gazdálkodik, hanem máséval is.

2017. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
WOW kemény 600 000Ft-nyi induló tőkéd van, ezek után kíváncsi lennék arra az úgynevezett "irodára" :)
2017. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni olyan formában is, ami nem engedélyköteles. Pl. egy közös cég a traderekkel és a cég a saját számláján kereskedik a saját pénzével.
2017. dec. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os, honnan vetted a 600 ezer ft-ot - priviben írta a kérdező?
2017. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó : Nem írtam semmit sem privátba neki. A tőke nem 600k lenne, ez elég nagy baromság. Ha jogilag lehetséges lenne egy ilyen társaság megnyitása, akkor sem 600k lenne a kezdőtőke. (min. 25-50 millió)


Köszönöm a válaszokat még 1x. Értékeltem!

2017. dec. 23. 23:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem a betét gyűjtés, kereskedéshez 250 milliót kell lerakni letétbe.

De lehet csak a bankokra vonatkozik.


A realitás ebben inkább 60-100 millió lenne.


Emberek se kellenek, csak kereskedő program.

2017. dec. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!