Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik az epertermesztés buktatói?

Mik az epertermesztés buktatói?

Figyelt kérdés
Mire kell nagyon odafigyelni ?
2017. dec. 23. 22:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Talaj, ne faggyon el, 2 ev mulva terem boven
2017. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%
... meg hogy nem tudsz eleg olcson termelni...
2017. dec. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%
Sokat kell locsolni ezért ha nincs kút vagy gyűjtött esővíz drága a vízszámla . Védeni kell bogártól madártól , a poloska megmássza . A sok eső meg az égető meleg sem használ neki .
2017. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
Hogy le ne lopják a cigányok.
2017. dec. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%
Hogy ne rohadjon rád a termés, ha nem tudod eladni.
2017. dec. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%

Soroljam???


Ok sorolom:

-korábban elhangzottak

-nincs területed

-nincs hozzá szaktudásod

-nincsen hozzá pénzed

-nincsen benned önállóság

-nincsen benned elhívatottság

-nincsen benned elszántság, hogy legalább egy termesztési technológiát végigolvassál

-sem affinitásod


Tovább is van mondjam még?

2017. dec. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Olvastam egy könyvet, sajnos nem sok van magyarul.. Dénes Ferenc könyve. Sokat néztem youtube videokat róla..ennyi Azt nem tudom pl egy vertikális hydrophon rendszerbe mennyi tápanyagot tegyek 1 liter locsolóvízbe.. és az ec alapján, hogyan tudom megsaccolni milyen tápanyagok hiányoznak a vízből, hiszen az csak sűrűséget méri nem ? Amúgy elkezdeném ha lenne pénzem és tudnám honnan vegyek nagyon olcsón pl fóliát, locsolórendszert.. illetve ki tudnám számítani mennyi víz párolog el Zárt rendszerben gondolkodom illetve mennyi CO2-t kell utánatöltsek vagy pl: honnan szerezzek poszméheket olcsón ? Vagy Hogy van e értelme föld alá letenni a rendszert, mennyire számítanak az energetikai részei.. az automatikához honnan szerezzem be az ezközöket pl az árnyékosító rendszernél használhatok valamiféle csörlőmotoros rendszert egy termosztátra kötve, de azt miként állítsam össze ? A szüretet, hogyan tudnám leegyszerűsíteni ? Fóliát használjak vagy inkább légkamrás plexit ? Érdemesebb sokat modern rendszerre áldozni kis területen, vagy inkább nagy homokos területet válasszak de ne automatizáljak semmit és bízzak mindent a természetre ? 3-4 száz ezerből el lehet kicsiben kezdeni ? Vagy totál időpocsékolás ? Tudna valaki tápkockás palántát eladni most ?
2017. dec. 24. 10:31
 8/31 anonim ***** válasza:
60%

"Amúgy elkezdeném ha lenne pénzem és tudnám honnan vegyek nagyon olcsón pl fóliát, locsolórendszert..

3-4 száz ezerből el lehet kicsiben kezdeni ? Vagy totál időpocsékolás ? Tudna valaki tápkockás palántát eladni most ?"


Épp, csak a léyeget nem írtad: FÖLDED VAN? ahol termesztenél? Vagy azt is bérelnéd?

Mert ha nincs, akkor aligha jön ki 300 ezer ft-ból.

Amúgy a palántának meg Te is utána tudsz nézni: nekem egy csomó találatot behozott a neten :-)

2017. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Jah elkezdem.. Engem csak az energetikai része érdekel, csak eddig nem volt melóm, hogy tudjam finanszírozni a hulyeségeimet.. Ha bebukok 1-2 százast nem nagyon érdekel.. másban nem látok jövőt csak a növényekben.. Állatokat nem ölök, kereskedni nem tudok inkább rajtam kereskednek.. viszont kell a pénz sűrgősen, mert elúszik a csaj, akinek nem tudok semmit felmutatni 31 éves fejjel... de dolgozni sem akarok a végtelenségig így valamilyen automata rendszert szeretnék ami profitot hoz kevés munkával.. De már látom úgyis ez lesz, mert már évek óta kerülgetem a dolgot.. totál igaza van nincsenek meg azok a dolgok, amikkel átütő sikert érhetnék el elsőre.. viszont időm az nincsen hibázni.. Tanácsot meg kitől kérjek? Mindenki azt mondja nagy terület kell hozzá.. És szaktudás.. Az meg tanulópénzt jelent és időt.. De én rühellek könyvből tanulni én tapasztalat közben szeretek tanulni.. Szóval inkább elkezdem és lesz ami lesz.. Ha nem hibázok sokat talán útolérem magam.. kismillió dolgot be kell hogy vásároljak.. Elöbb pár négyzetmétert csinálok meg aztán bővítem.. most sikerülnie kell !
2017. dec. 24. 14:10
 10/31 anonim ***** válasza:

Én kicsiben foglalkozok eperrel, és nagyon könnyen elfagy.

Oda az egész évi gondozás, idő.

De megoldod fóliával, OK.


Na de ebből MEGÉLNI?

Tudod, hogy idégyümölcs? Abból is a legkorábbi, és extra rövid szezonja van?

Max egy hónap.

Felvásárlónak eladhatod, vagy a nagybanin. Mondjuk felvásárló filléreket fog fizetni érte, pl. egy konzervgyár.

De a kérdés: az év többi hónapjában miből élsz?

Mert 12 havi keresetet nem fog adni!

Amúgy igen, permetezni kell, és sok vizet szeret, ezeket már leírták.

Poloska nálam sosem volt, sokat olvastam az eperről, de poloskára nem is emlékszem.

Gombák, csiga, stb.

Sok-sok víz.

A napfény igenis jöhet, hülyeség, hogy nem bírja. Csak kell mellé a megfelelő öntözés.

JA, és ha nem fóliás a talajtakarás, vagy mondjuk mulcsozás, akkor irgalmatlan munka a kapálás, gazolás. HA nem teszed, a gaz elveszi a vizet és a tápanyagot a növénytől, és kicsi, ízetlen, csökevényes gyümölcsök lesznek.


Iagzából van itt még egy sokkal rosszabb dolog, mint az pertemesztés buktatói: a nő csak akkor van veled, ha van pénzed? Milyen nő az ilyen, aki lelép, ha nem kap meg mindent?

Na jó, ez mondjuk kétoldalú, mert ha egy életművész vagy, aki általában munkanélküli, és be is vallja, hogy lusta, akkor veled nem nagyon lehet közös jövőt építeni, mert idővel egy ház rezsijét is fizetni kéne, meg ruhát venni a gyereknek. Át kell ezt még gondolni, nem ebből fogsz meggazdagodni, azt már most borítékolhatod!

2017. dec. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!