Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felszámolásból, végrehajtásból...

Felszámolásból, végrehajtásból ingatlan vásárlás?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki vásárolt már felszámolásból vagy végrehajtásból árverezőként ingatlanokat?


Ha igen, mik a tapasztalatok, mik a buktatók, mire kell figyelni?



2017. dec. 25. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Igen.


Lehetőleg ne legyen lakott , az adósnak ne az egyetlen ingatlana legyen, ahol életvitelszerűen is él és a végén 1/1-es tulajdonos legyél benne. Így eleve a résztulajdonnal csak akkor foglalkozz, ha fel tudod venni a kapcsolatot a többi tulajdonossal is és belemennek az akár alatti értékesítésbe.

2017. dec. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, erre gondoltam én is.

A kihirdetéskor annak már ki kell derülnie, hogy lakott vagy nem?

Vagy az csak akkor derül ki, miután már megnyertem az árverést?

2017. dec. 26. 08:12
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként teljesen zárt már a rendszer?

Tehát arra gondolok, hogy nincs már az, mint régen, hogy sorra a jó ingatlanokat a 120 kilós c..nyok vitték el?

2017. dec. 26. 08:26
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nincs. online anonim módon megy. mbvk.hu vagy arveres.nav.gov.hu.


Előbbihez végrehajtónál kell regisztrálni utóbbihoz elég az ugyfelkapu.


Az adatlapról kiderül és szűrhetsz is rá.Amit célszerű nezni: tulajdoni hányad 1/1, beköltözhető, tehermentes, kiköltözni köteles "nincs ilyen személy ". A minimálár a becsérték 50%-a legyen.Az esetben nem egyedüli lakóingatlan, ami az adós neven van. Ebből kifolyólag jobb a vételi pozíció, mint a banki árverésen.

Emellett léteznék ismételt eljárásban meghurdetettek is meg lejártak is.Mindnél ott a végrehajtó elérhetősége és cím vagy az adatlapon lévő helyrajzi szám alapján, foldhivatal.hu-n 1000 ft--ért lekérheted a tulajdoni lapot is.Azon meg rajta vannak a tulajok nevei és cimei. Ha sikertelen az árverés egyezkedj velük vagy a vegrehajtival hify minimum áron érdekel az ingatlan.Ha olyan a helyzetük (pl. nem lakott ingatlan esetén van erre esély jobban), akkor a tartozás átvállalásával vagy a fele ár kifizetéssel ( levonva a végrehajtási osszeget amit a végrehajtó fig kérni) hozzájuthatsz a teljes ingatlanhoz.

2017. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Norbert, úgy látom eléggé képben vagy, úgyhogy kérdeznék még:))


Tehát nyilván olyanra érdemes licitálni, ami beköltözhető.

Ebben az esetben a licitálás előtt a lakás megtekintésére (nyilván belülről) szokott lenni lehetőség?


Ha egy adott áron én megnyerem a licitet, akkor utána még a végrehajtó díját is én fizetem vagy az már benne van?


Adásvételi szerződés kötésére ilyenkor sor kerül vagy a földhivatal automatikusan bejegyez tulajdonosként a nyertes licit után?

2017. dec. 26. 10:25
 6/9 A kérdező kommentje:

És amikor a kikiáltási ár duplája a minimálárnak, az mit jelent?

Nem a kikiáltási árnak kéne alacsonyabbnak lenni?

2017. dec. 26. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Kikiáltásin a becsérték van megjelölve. Anbak 50-80-100%-a lehet a minimálár.

Belülről sok eetben még a végrehajtó sem látta ezeket.Ezért is érdemesebb a tulajjal egyezkedni és a végrehajtóval, hogy megvennéd. A tulajtól kell megtekintést is kérni.


Nálam ez úgy volt, hogy nekem tartoztak, de közben meghaltak az adósok.Az örökösnek és tàrstulajnak nem kellett a felhalmozott tartozás igaz az ingatlan sem, amibe igy már senki nem lakott, noha magasabb értéket képviselt mint a tartozás.


Àtvállaltam az én tartozásomon felül lévő, ingatlanon bejegyzett 11 végrehajtást és azok összegét kifizettem a hitelezők felé, igy az örökös mentesult ezek alól es a tartozas ráeső része alól, amit amúgy se lett volna életszerű tőle levonni a minimális jövedelméből. Eladni ennyi végrehajtással nem tudta a lepukkant lakást igy ez az út maradt neli meg nekem is, hogy végül valahol visszajöjjön a tartozás. Így végül adásvételibe belekerült, hogy ezek kifizetésre kerültek és az eladó még kapott 385.000 ft-ot az 5 milliós vételárból .Mivel ennyi maradt, azutan hogy a végrehajtónak munkadij, behajtasi jutalek, stbb ki lett fizetve és a tartózás rendező nyilatkozatok el lettek küldve a foldhivatalnak.Viszont az eladónak kell ez esetben is állnia a tulajdoni lap bejegyzéseinek törlésének a költségét és az energetikát is. Mivel ezt sem tudta volna fizetni ezt utólag a kifizetett vételárból még visszajárt. és tartozás rendezo nyilatkozat került kiadásra, a foldhivatal meg az adásvételi alapján bejegyezte a tulajdonjogot.

2017. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És tapasztalatod szerint egy jó piaci árhoz képest hány %-on lehet megszerezni egy árverezett ingatlant?
2017. dec. 26. 13:46
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Amit én vettem azt így 60%-on vettem át összesen.
2017. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!