Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Honnan tudom, hogy megéri-e...

Honnan tudom, hogy megéri-e vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Ha van valakinek egy szakmája amit megtanult és tegyük fel hogy havi 300 ezret kap belőle, honnan tudhatja az ember, hogy megéri-e számára egy vállalkozás indítása?

(nem feltétlenül szakmájához köthető)

Bocsánat, ha butaságot írok, mostanában igyekszem fiatal korom ellenére érdeklődni a témában... Tehát ilyen talán kereskedői vállalkozásra gondolnék, mondjuk most találtam egy oldalt, ahol megtanítják az embert különféle krémek,szappanok, hasonlók készítésére.

Ha mondjuk indítanék egy kisvállalkozást, boltot, úgy, hogy ezeket próbálnám eladni, mire lehetne számítani? Ha a termékek nem is bombasikerek lennének, de jó lenne a forgalom.


Mennyit keres egy kisvállalkozó átlagosan?


Köszönöm, ha valaki tud segíteni. Igyekszem jobban tájékozódni a témában!



2018. jan. 2. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is a gyártásra külön engedély kell, ahol ANTSZ vagy hogy hívják most, meg hasonló engedélyek kellenek, hiszen egészségügyi célra lesz, folyamatában meg minden gyártási tételt külön minősíteni kell, nem megy simán. A kereskedés meg külön dolog. Szerintem az ilyeneket felejtsd el. Akármilyen vállalkozásba kezdesz, a havi kiadás (iparűzési adó, TB járulék, nyugdíjjárulék, telephely fenntartás, rezsi stb.) minimálisan 50-100 ezer Ft. Most néztem a közei utcában, van vagy 5 üres üzlethelyiség, ahol megszűnt a vállalkozás.
2018. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván kell hozzá egy pár milliós alap, de esélye se lenne egy ilyen vállalkozás beindulásának?
2018. jan. 2. 18:13
 3/6 Bak Norbert ***** válasza:
60%

Ha meg nem azokba az utcákba akar nyitni akkor meg lehet hogy menne...


Egy valós alapokon nyugvó üzleti tervet kell készítened, hogy megtudd van e reális esélye az ötletnek.


[link] [link]

2018. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bak Norbert ***** válasza:
60%
...az is felejtős, hogy csak milliókból lehet vállalkozást létrehozni, pláne kézműves termékest.
2018. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 2. 18:26
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Kitalálsz egy jó ötletet

2. Üzleti tervet készítesz belőle

3. Kipróbálod

4/A. Bevállt, örülsz, továbbfejleszted

4/B. Nem vált be, vissza az 1-es ponthoz

2018. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!