Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tudtok a számla be nem...

Mit tudtok a számla be nem fogadásáról, visszaküldéséről?

Figyelt kérdés

Egy számlával kapcsolatban vitatkozom éppen egy megbízómmal. A munka elvégzése után postáztam az illetőnek a számlát. Ő ezt emailben vitatta, mivel több mint tizenöt nap telt el a teljesítés dátuma és a számla kelte között (hetekig nem akarta megadni a számlázási címét). Arra kért, küldjek egy új számlát, és majd akkor fizet, és ezek után visszaküldi nekem is az első számlát.

A problémám:


1. Korábban többször számláztam már így másoknak, volt, amikor a könyvelés (szakemberek!) külön úgy adta meg az adatokat, hogy a teljesítés dátuma és a számla kelte között több hónap is eltelt, mégsem volt semmilyen problémám emiatt. Akönyvelőm szerint hivatkozhatok arra, hogy "projektidőszak" végén fizetnek. Valóban visszaküldheti a számlát a megbízóm a fenti indokkal, vagy ez csak kifogás?

2. Amennyiben vitatja a számlát, nem köteles a megbízóm először visszaküldeni az eredeti számlát? Nem várhatom el, hogy előbb visszakapjam a számlát, majd én írjak egy újat? Mi a garancia arra, hogy visszakapom az eredetit? Nekem ez nem játék, hogy csak úgy több számlát kiállítok ugyanarról a megbízásról.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.


2018. jan. 15. 14:14
 1/2 xswerdy ***** válasza:
54%

volt olyan esetünk, hogy közel 5 évvel a teljesítés után jött számla. Gondolom, van valami folyamat a másik cégnél, hogy átnézik a lassan elévülő követeléseket, és ott bukott ki. Két nagy cégről volt szó (mindkettőnél havi több száz számla forog), egész biztos csak elfelejtődött. A mi oldalunkon kicsit problémáztunk, hogy hova könyveljük (az adott projekt rég lezárult), de az nem merült fel, hogy vitassuk, mert ilyen sokára jött.


Korábban a számla vitatásának bevett módja volt a visszaküldés. Manapság kell küldeni egy kísérőlevelet, ami indokolja, hogy miért nem fizetünk. Szerintem jelezd, hogy a kifogása nem helyénvaló, és fizessen, vagy ha vitatja a számlát, akkor küldje vissza szabályos vitató levéllel.

2018. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ezek szerint ez a 15 napos előírás nem akadály. Én is így gondolom.
2018. jan. 18. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!