Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik lesz a nekem legmegfele...

Melyik lesz a nekem legmegfelelőbb vállalkozási forma?

Figyelt kérdés

Cégalapítás előtt állok, jelenleg KATÁ-s vállalkozásként indítottam meg az ügyet, viszont a héten még van lehetőségem változtatni.


~700.000 Ft értékű IT eszközöket szeretnék eladni magánszemélyeknek. E mellett már meglévő gépek konfigurálása, valamint szerverüzemeltetés a cél.


A legnagyobb bevételem a szerverüzemeltetésből várom, viszont KATÁ-s vállalkozóként nem tudok szerződést kötni egy bizonyos időintervallumra. Legyen Bt? A vevőim 99%-ban magánszemélyek lesznek. Megvan a vevőköröm.


Milyen díjai vannak egy Bt-nek? Köszönöm!


2018. jan. 16. 21:29
1 2
 1/12 3HónapKaució ***** válasza:
14%
Kína a kommunista diktatúra sokkal olcsóbban forgalmazza az elektronikai eszközöket és a magyarországi nagyker multik is. Miért pont tőled vennének?
2018. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mint azt mondtam, megvan a vevőköröm, nem szeretném azzal kezdeni a kérdéssorozatot, hogy "millió ilyen van, nem lesz jó, stb.".
2018. jan. 16. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Bt is lehetne katás, de pl ha 700.000 ft értékű it cucvot adsz el amin van pár % akkor miért kataznal? És miert nem jó erre az szja szerinti ev? miért ke két fősé tenni a vállalkozást btvel?
2018. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Semmiképpen nem fogok beleférni az évi 12m Ft adómentességbe, ezért kellene mást választanom. SZJA szerinti EV-nál szerinted meg tudom oldani a szerződést szerver-bérlésre?


Köszönöm!

2018. jan. 16. 22:18
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

"Semmiképpen nem fogok beleférni az évi 12m Ft adómentességbe,"


Mire is gondolsz pontosan?

Tisztázzuk a dolgokat:

KATA-s vállalkozóként minden hónap 12.-éig (ha főállású vagy) havi 50 ezer ft adót kell utalni a NAV-nak.


Ha az alanyi adómentességre gondoltál, mint ÁFA körön kívüli, ott viszont csak 8 millió a határ - 8 millió felett kötelezően ÁFA körösnek kell lenned.

2018. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, 8m Ft-ra gondoltam.


Viszont az SZJA szerinti sem túl kedvező.


A bérlés így nézne ki:


Számlán szerepel: 1.400.000 Ft

Ebből az előre kifizetett áramfogyasztás díja az adott intervallumra 500.000 Ft.

A szükséges hardver ára 550.000 Ft


Szóval a jövedelmem 350.000 Ft (ha el tudom költségelni az áramot, el tudom előre?)


Ebből befizetek 9% vállalkozói SZJA-t, ebből pedig befizetek még 15% SZJA-t, szóval marad ~270.000 Ft-om.


Jól gondolom?



Illetve az áram és a hardver áfájával mit tudok kezdeni?


(Neharagudjatok, teljesen kezdő vagyok ilyen téren.)

2018. jan. 16. 23:39
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Bocs, de én meg nem vagyok könyvelő :-) csak KATA-s vállalkozó, úgyhogy a kérdéseidre nem tudom a választ.

Most viszont megyeek aludni, mert hajnalban kelek - jó éjt.

2018. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Miért ne tehetnéd? Szerintem Te a bevételi felső határra gondoltál a 12 millióval. 8 millió az á.f.a. mentessegi határa, de igyis ugyis áfa körösnek éri meg lenned mert nagy a költségszinted is. Kata igy kiesik szerintem, szja járható.


Elszámolni mindent a maga idejében tudsz csak.


Másodállásban csinálnád, hogy nem írtál járulékot?


Meg van helyi iparűzési adó is és költségként bankszámla, könyvelő, kamarai tagsági dij is.Azokat is le kell vonni a bevételből ( ha meg főállás lenne akkor járulék is ).

2018. jan. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Főállásban szeretném csinálni.
2018. jan. 17. 21:11
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

- Főállásban KATA-sként min.50 ezer ft a havi fizetendő adó, de költséget nem tudsz elszámolni, csak a bevétel számít,

- mellékfoglalkozásúként kb min. 80 ezer ft lenne a minimálbér után kötelezendően fizetendó adó, járulék, stb + 20 ezer körül a könyvelő.

Előre semmilyen költséget nem lehet elszámolni - csak utólag.

Továbbra is azt mondom: egy könyvelő kell a számoláshoz.

2018. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!