Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldi esküvőkkel foglalkozó...

Külföldi esküvőkkel foglalkozó vállalkozásba szeretnék kezdeni, mi a menete ennek?

Figyelt kérdés
Mik kellenek hozzá? :-) kérlek normális válaszokat írjatok! Ne olyat hogy sok pénz kell hozza ...

2018. jan. 31. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha ezt itt kérdezed meg akkor neki se kezdj! :)
2018. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, pont az ilyen válaszokat kertem elkerülni! Sajnalom hogy annyira analfabéta vagy, hogy olvasni sem tudsz. :) tippeket szeretnek, ki gondoltam valamit de meg nem vagyok magam sem benn biztos, hogy ezt akarom,
2018. jan. 31. 17:53
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
MIlyen nyelven beszélsz és milye4n szinten?
2018. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Na jól van, mindjárt megtanulok írni, bocs :-)


Szóval: milyen nyelven beszélsz és milyen szinten?


Na ugye, megy ez, ha nekiveselkedek :D

2018. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
#2: Azt kellene megértened, hogy amíg nem vagy tisztában legalább az alapokkal, addig nem kellene vállalkozást alapítanod, de megszoktam már, hogy az összes kérdező hisztizni kezd ha nem erősítik meg a hülyeségében. Úgy belekezdeni valamibe, hogy fogalmad sincs arról, hogy mi kell hozzá, és azt itt kérdezed meg: idő és pénzkidobás. Felesleges, mert bele fogsz bukni. Utánajártál, hogy az adott tevékenységhez milyen végzettség szükséges? Tudod már, hogy ki a célcsoportod és az milyen fizetőképes keresletet generál? Felmérted a többi hasonló vállalkozást? Külföldi esküvőkkel akarsz foglalkozni de lövésed sincs még arról sem, hogy mit akarsz csinálni és ahhoz mire van szükség. A neheze azután jön, hogy ezek megvannak. De persze, csináld és hisztizz, hogy hülye vagyok csak mert nem simogattam meg a kis lelkedet és írtam le ide, hogy mi kell hozzá pontosan, mert ez nyilván így működik.
2018. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Konkrétan mit szeretnél tudni? Rendesen az alapoktól kezdve, hogy hogyan kell vállalkozást indítani és mik kellenek hozzá? Vagy specifikusan a külföldi esküvő része érdekel?

Nyilván egy esküvőszervező, vagy rendezvényszervező céget kell létrehoznod. Tisztában kell lenned a jogi részével is a dolognak itthon és az adott országban is. Tudnod kell milyen papírokat kell beszerezni, milyen nyelven, mit kell hitelesen fordíttatni, mik a határidők. A cél országban neked kell intézned az ügyeket, leadni a papírokat, időpontot szerezni az esküvőre, olyan személyt aki összead.

Ismerned kell az adott helyszínt, tudnod kell szállodát javasolni, te intézed a repülőjegy foglalást is. Ismerned kell kint fotóst, fodrászt, sminkest, virágost. Vagyis nem kevés kapcsolatra is szükséged lesz. Sőt, jelen kell lenned a helyszínen, amikor az esküvő történik.


Ezt úgymond saját tapasztalatból mondom, nekünk is külföldön volt az esküvő és amiket fentebb írtam, mind az esküvőszervezőnk intézett el.


Van esetleg elképzelésed, hogy melyik ország(ok)ban szeretnéd szervezni az esküvőket?


Jó hír, hogy talán annyira nem telített a szakma, de tény, hogy egyre több utazásszervező iroda is kínál ilyen lehetőséget, bár ők leginkább a népszerűbb trópusi helyeket hirdetik.

2018. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 xswerdy ***** válasza:
73%
magyaroknak akarsz külföldi esküvőt szervezni, vagy külföldieknek magyarországit?
2018. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedves első! Ne érts félre, nem hisztizek, de minek szólsz hozza ha nem tudsz normalisat? Vagy a te fajtádnak nehéz tovább pörgetni? Sajnállak :( elsősorban Horvátország, Olaszország és Spanyolország érdekelne :) magyaroknak szeretnek külföldre
2018. febr. 1. 13:53
 9/12 xswerdy ***** válasza:
73%

ha magyaroknak külföldre, akkor azt javaslom, hogy szerződj le ottani esküvőszervezővel, aki ott komplettül leszervez mindent. A te feladatod igazából az ügyfélszerzés, a kiutazás megszervezése, az egyedi ügyféligények közvetítése a kinti szolgáltató és az ügyfél között, meg az itthoni adminisztráció intézése (papirok beszerzése, fordítása, ami kell a kinti esküvőhöz).


Én elsőkörben csak egy partnert keresnék, olyan országban, ahol jó ár-érték arányban lehet esküdni, és egyelőre azt hirdetném. Mondjuk esküvő Krétán. Később lehet több országban partnereket keresni, de az már egy komolyabb vállalkozás lenne.


Engedélyek tekintetében szerintem utazási irodának fogsz minősülni, hiszen utazási csomagot (utazás, szállás, étkezés, programok) értékesítesz. Csak itt mmost a programok némileg speciálisak.

2018. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
#8: Én (és a fajtám) meg azt sajnáljuk, hogy még arra is képtelen vagy, hogy utánajárj annak amivel pénzt szeretnél keresni. Még konkrét kérdéseid sincsenek, csak elvárod, hogy más megoldja helyetted a kis bizniszedet. Megszerzem a képesítést hozzá ha kell, megalapítom rá a megfelelő vállalkozási formát, elkezdem csinálni, adózok és utalom a profitot ha adsz egy számlaszámot. Komolyan az eszem megáll, hogy még Te vagy felháborodva.
2018. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!