Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen növényeket/gyümölcsöket...

Milyen növényeket/gyümölcsöket érdemes termeszteni otthon maszekba jövedelem kiegészítés végett?

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Amit megtudsz termelni és eltudod adni, mindezt haszonnal.
2018. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kicsit konkrétabban? valakinek valamilyen tapasztalata van ezen a téren?
2018. febr. 2. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

teljesen mind1. ha azt mondjuk, paradicsomot mondjuk vagy epret, akkor azt fogsz termeszteni? aztán lehet, hogy nem tudod eladni, és rádrohad meg elúszik a befeketetett pénz és idő.


nyilván függ attól, hogy milyen régióban laksz...Dél-Alföldön biztos széleskörűbb a választék, mint mondjuk Nógrád környékén, ahol az időjárás se kedvez sokmindennek.

2018. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
meg persze a "maszekolásnál" számolja azzal, hogy a nav már marika nénihez is be szokott menni próbavásárolni egy kis háztájit...aztán azt is megbüntetik, ha nem ad számlát...
2018. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Cannabis sativa
2018. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Tarhonya is jó, csak azt már el kellett volna vetni mikor hó volt.
2018. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Békéscsabán lakom és az epert termesztés még tetszik is, szerintetek érdemes lenne belevágni?
2018. febr. 3. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Békéscsabán jó az éghajlat a tarhonyának! Nálunk most esik a hó, ha nálatok is, akkor most ültesd el és nyárra teremni fog. Csak arra figyelj majd, hogy éjszaka jobb bearatni a termését, hogy ne érje sok napfény!
2018. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az eper termesztés nem egyszerű.

Mielőtt bármibe belevágsz, szakfórumon, agrárfórumon tájékozódj, tanuld meg, olvass utána, hogy mi kell hozzá. Aztán készíts költségvetést, számold ki, mennyit kell beletegyél ahhoz, hogy elinduljon a gazdaság, és mennyit évente aztán, amikor már megy a dolog, és hogy kb. mennyi bevételre lehet számítani belőle. Hozzávetőleges megtérülési időt, hogy ne csak az legyen, hogy beleölöd inged-gatyád, aztán egy rossz termés elviszi az egészet. A mezőgazdaságban egyszerűen számolni kell azzal, hogy az időjárás akár két-három évben egymás után is áthúzza a számításaidat.


Az eperhez rengeteg kétkezi munka kell, az előkészítő földmunkák kivételével alig gépesíthető, mert annyira érzékeny. Termelési módtól függően kell fólia alá, fölé. Több epres ismerősöm Pest megyében abbahagyta, mert az utóbbi időben évről évre olyan erős viharok jönnek, hogy tönkreteszik a fóliasátrakat, nem éri meg nekik újra és újra felépíteni.

Növényvédőszerek kellenek. Szedésidényben napszámos, mert gyorsan érik, és nagyon érzékeny. Hajnali háromkor indulás a nagybanira a terméssel minden nap. Saját kis hűtőház kell.

Én személy szerint nulla tapasztalattal nem vágnék bele.

Kellenek földművelő eszközök, hely ezeknek a tárolására. Ládák, meg még ezer más. Ez mind pénz.


Agrárfórumokon, növénytermesztési szaklapokban és könyvekben olvass utána, ezeken a fórumokon kérdezz sokat.

Olyan növényt keress, ami relatív ellenálló a kártevőkkel szemben és az időjárásra sem igazán érzékeny, és lehetőség szerint gépesíthető a termelése is, valamint piaca is van.


Békéscsabán már jól megélhet a batáta (édesburgonya), Ásotthalmon van egy nagy gazdaság, ahol sok éve termesztik, és szaporítóanyag is beszerezhető, meg tanulni is lehet tőlük. Neten fenn vannak [link]

Szerintem az édesburgonyának növekvő piaca várható.


A homoktövis viszonylag igénytelen növény, és a piaca is növekszik.


A sütőtök és más tökfélék, cukkini viszonylag egyszerűen termeszthető, megél gyakorlatilag a homokon is, általában lisztharmatot kivéve nem érzékeny kórokozókra. Víz és tápanyag azért kell neki.


De ez csak néhány példa. Érdemes utánaérdeklődnöd az önkormányzatnál, lehet, hogy van olyan növény, aminek a termesztésére támogatás is igényelhető. Egy biztos: kapkodva ne vágj bele. Alaposan nézz utána, tanulj és számolj, hogy neked, a te földeden mi az, ami megéri, mert egy rossz termés elviheti a fél vagyonodat.


Kezdd kicsiben, csinálj próbatermesztést (néhány gyümölcsfa is alkalmas erre, mert ugyan általában több év, mire termőre fordulnak, de lehet kapni előnevelt oltványokat, amiknél ez az idő rövidebb).


A sárgarépa szinte mindenhol jól megél, és a petrezselyem is, de épp ezért vidéken szinte mindenki termeszti háztájiban, kevéssé vesznek, városban meg csak a szép egyeneseket veszik át.


A paprika rendkívül munkás, és nagy szaktudást igényel, de van piaca.


Amivel biztosan ne próbálkozz az pl. a szelídgesztenye, Békéscsabán nem jó neki a talaj. Az áfonyának se, ezeknek jó savanyú talaj kell. (Bár ha dézsásan meg tudod oldani - mármint az áfonyát -, akár működhet is, de az nagyon megdrágítja.)


Én azt mondom, hogy ha a környékeden szokásostól eltérő növényt akarsz termelni, akkor kezdd kicsiben, háztájiban, legalább 2-3 éven át, hogy lásd, hogyan szeretik azt a talajt, azt a klímát, mennyi törődés kell nekik, mennyire érzékenyek kórokozókra, időjárásra.


Beszélgess a szomszédokkal, kertes házban élő, vagy kiskertes ismerősökkel, mit, hogyan termelnek, mi, hogyan él meg, mennyi munka van vele.

2018. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!