Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Induló egyéni vállalkozás...

Micsinai kérdése:

Induló egyéni vállalkozás esetén tudok valamilyen támogatást igényelni?

Figyelt kérdés
KATÁ-s egyéni vállalkozó leszek márciustól, mint látványtervező. A munkahelyemen febr. 15-ig vagyok. A kérdésem az lenne, hogy az első nehezebb hónapok miatt tudok-e valamilyen támogatást igényelni.
2018. febr. 6. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak ha regisztráltatod magad sürgősen a munkaügyiben, mint álláskereső. Febr.16-án már megteheted, bemész és elmondod hogy álláskereső vagy, regisztrálnak. Már ekkor elmondhatod hogy szeretnél részt venni az álláskeresők vállalkozóvá válását segítő programban, szeretnél beadni kérelmet támogatáshoz.Adnak nyomtatványokat, kitöltöd, beadod.Elbírálják 1 hét alatt.Ez a támogatás most indult január végén írták ki, még lehet rá beadni kérelmeket, de siess vele, mert én novemberben addig kínlódtam a kérelem beadással, hogy mire vittem, a támogatás megszűnt. Várnom kellett januárig az újra.

Fiataloknak , nem tudom már hány éves korig, talán 25, 2 millió Ft előfinanszírozású támogatást adnak.Aki idősebb, azoknak 6 hónapig minimálbérnek megfelelő összeget.

Én utóbbiba tartozom, beadtam, megkapom.Én is március 1-én kezdem a vállalkozásomat.KATÁS leszek szintén.

Helyi dolgok is vannak, azért ahol vállalkozol, kérdezz erre rá Munkaügyiben, Kormányhivatalban.

2018. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bak Norbert ***** válasza:

Ha beregisztrálsz munkaügyi be és van 5-600.000 önerőd is akkor meg 2-3 milliót is kaphatsz a 6 havi mellé 2-3 hónap múlva.


Emellett ha vidéki vagy akkor a területi leader hacsnal is van vissza nem térítendő támogatási lehetőség.

2018. febr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


24 éves leszek októberben, és febr. 15-el szűnik meg a munkaviszonyom.

2018. febr. 7. 07:41
 4/9 anonim ***** válasza:

1-vagyok.Akkor Neked adnak 2 milliót is, most menj már másnap munkaügyibe, ahogy megszűnik munkaviszonyod.Ezeket a támogatásokat bármikor visszavonhatják, még munkaügyisek se tudják előre. Én tavaly így maradtam le.

2-es válaszolónak:Ezeket a vissza nem térítendő támogatásokat honnan tudod?Interneten találtad?Vagy személyesen utánajártál?

Mert mást találsz interneten, mint ami a valóságban van!Igaz hogy városonként kicsit eltérnek a dolgok, de csak a helyi támogatások! Az uniósok, a Széchenyi, az országban mindenhol egyformán működik.

Én is az ősszel, télen keresgéltem, majd amit találtam, elmentem személyesen megkérdezni.Hát vagy nem úgy voltak, vagy feltételeknek lehetetlen volt megfelelni, vagy...

Mindent végigjártam, mivel augusztus óta nincs pénzem, rettentő fontos számomra valami munka, ezért ezerrel kerestem valami munkát, közben valami támogatást is, ha munka nem lesz, vállalkozást csináljak.Ötlet, végzettség van hozzá, és időm érdeklődni, keresni bőven.Szinte csak ez van most:időm.

De támogatást csak ezt találtam, amit leírtam.

Kezdő vállalkozásnak más nincs.Csak alacsony kamatú hitelek esetleg, de azt nem akartam.

Kisvállalkozásnak lesz támogatás még, amit írtál, de az csak 1 lezárt üzleti év után van, országszerte.

Itt nálunk sokaknak be van adva a kérelem hozzá, már hónapok óta, de csak várják.

Szóval kérdező, menj munkaügyibe, kormányhivatalba, bankokba, MFB pontokba, mindenhova érdeklődni, mert zűrzavar van.

2018. febr. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ. Minél hamarabb utána akarok én is járni ennek, mert az én esetemben, jól jönne a támogatás informatikai eszközökre, szoftverekre. De ha még csak a 6 havi minimálbért kapnám meg támogatásnak, még azzal is jól járnék. Remélem találok valamit.
2018. febr. 8. 08:45
 6/9 Bak Norbert ***** válasza:

Évente irok ilyen pályázatokat.Kapcsolatban vagyok munkaugyikkel.Szintesise merul ki a forrás ami alapján visszavonnák.Ingatlan fedezet vagy bankgarancia, esetleg fizető kezes kell.


Minden évben márciustól novemberig megyénként jönnek ki ezek( jellemzoen utolso Heves megye oktiber 31-es zárással .Nem uniós és nem Széchenyi, hanem jogszabály alapú.


[link]


Most vàrok pl. Borsodra márciustól már kész van egy kft tervem .


A támogatás beruházási eszközökre 50.000 nettó érték felett használható fel ( pl.notebook szoftver jó lehet) 20% önerő a minimum max 1 millió eloleg igényelhető, a többi utofinanszirozssos ezért jobb ha több az önerő mert max 4 kifizetési kérelem lehet.Az 2 milliónál 500.000 Ft/ igény amit előre kell finanszírozni. Tehát a 20% előleg nélkül alapból kevés azért irtam inkább 600.000-et.

2018. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bak Norbert ***** válasza:

ja, és mivel 25 év alatti vagy így akar a vekop vagy ginop is szóba jöhet nálad:


[link]


Az mfbhez meg hülyeség rohangálni 0 % kamatu hitelért ha már egyszer fel van függesztve. És hitel helyett jobb lehet a vissza nem térítendő is.Mva -nál meg 4% alatt ugyanúgy kaphat bármikor kedvező hitelt.

2018. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És mennyire nehéz megnyerni egy ilyen pályázatot, mi a kimenetele? És profi üzleti terv írására lehet találni valakit?
2018. febr. 8. 14:05
 9/9 Bak Norbert ***** válasza:

Nem kell profinak lenni hozzá. ( ezeket főként szűkebb ismerősi körben irom, igaz pályázatíró is vagyok mellette)

2 v 3 év a fenntartási idő addig nem lehet mást végezni mellette csak ezt főállásban. Szóval csak az támogatott igy ami életképes is.

Vannak indikátorok amik előnyt élveznek pl. szabad vállalkozási zóna gyesről visszatérő az idei projektem.



A próbálkozok kapják a 6 havikat.


A vekopos már más fekvésű ott jó ha van kapcsolat is hozzá. Sokszor problémás volt a muktban a pályáztatás és olyanok is kaptak akik elvéreztek vagy épp az önerő minimum miatt jégre futottak a kifizetesek éves elhúzódásával.

2018. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!