Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bútorfelújítással foglalkozó...

Bútorfelújítással foglalkozó céget szeretnék indítani. Hogyan számolok el az alábbiakkal?

Figyelt kérdés

Bővebben:

Évek óta foglalkozom bútorfelújítással, bár csak saját célra, de szeretném, hogy a hobbim ne csak a hobbim, hanem a munkám is legyen.

Eddig a felújítandó bútorokat jofogásról/ vateráról szereztem be, azokat átalakítva, megszépítve lettek otthonunk ékes darabjai. Így nagyon olcsón, pár ezer forintért jutottam hozzá az ósdi, megunt darabokhoz. A fóliákat, eszközöket mind egyszerű magánszemély ként webshopokból, üzletekből vettem kiskereskedelmi normál áron.

A kérdésem az lenne, hogy ha továbbra is szeretnék használt bútorokat vásárolni magánszemélyektől, hogy kivitelezhető ez? Mármint számla/ adózási szempontból, hogy néz ez ki?

(Egyenlőre csak körbejárom ezeket a kérdéseket, jobban beleásom magam a témába, mielőtt belevágnék)


2018. febr. 25. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Vételi jeggyel átveszed a bútort, számlával beszerzed a felújításhoz szükséges alapanyagot megcsinálod és számlával eladod a felújított bútort.
2018. febr. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"és számlával eladod a felújított bútort."


Ez ugye azt jelenti, hogy ki kell váltani a vállalkozóit (de minimum adószámos magánszeméllyé kell válnod) és megfelelően adózni utána. De mielőtt ezt megteszed, azért nem árt felmérni, hogy van-e rá piacképes kereslet, tudsz-e versenyezni az Ikea, KiKa, stb. bútorokkal.

2018. febr. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen ev . , vagy cég kell hozzá. Masodallasban célszerűbb kezdeni ha óvatos akarsz lenni vagy nem vagy biztos a piacban.
2018. febr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tényleg segített:)
2018. febr. 26. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!