Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Cipős boltot szeretnék nyitni....

Cipős boltot szeretnék nyitni. Ezekhez milyen engedélyek kellenek? Honnan találhatok olyat. Ahonnan vehetem a cipöket.

Figyelt kérdés

Mennyibe kerülne megnyitni egy cipős boltot? Vidéken itt a kiado uzletek 50-60ezrek..

Nem lenne alkalmazottam én lennék az!..

Normális válaszokat kérek.. nem kérek olyan szövegeket, hogy "ha ennyire nem vagy képbe a dolgokkal akkor jobb is ha hagyod".. valahol elkell kezdeni. senki se születik ugy hogy tud mindent . Persze elsönek tanulmányozni szeretném ezeket mint hogy .. és aztan megnyitni.. olyanok válaszoljanak akik képbe vannak .. köszönöm.


2018. febr. 27. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha magad lennél az eladó, akkor úgy tudom, hogy még mindig kell eladói végzettség hozzá.

Egy könyvelö tudna sok sok dolgot mondani, szerintem próbáld a neten keresgélni, hogy üzlet nyitása. Bolt nyitás....

2018. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előbb csinálj egy üzleti tervet.Míg azt sem tudod mennyi az árrés egy termeken es mekkkora lehet a forgalmad, nehéz lenne a könyvelőnek a dolga. Utána konyvelo vallalkozadi forma adózás megválasztása, üzlethelyiség bérlés, törvényességi felül vizsgálat, ha kell.


Ezt meg nyilván úgy tudod ha van pl. eladói vagy üzletvezetői képesítésed , ami alkalmazott nélkül egyeni vállalkozásban előfeltétel ahogy a bejelentési kötelezettség az önkormányzatnál, vásárlók könyve a tisztitószerek miatt meg àntsz is, biztonsági adatlap bejelentés.


Beszerzést igazából Neked kéne tudni, hogy honnan tudsz olcsóbban beszerezni, vagy épp adott márkát honnan szerzel be.

2018. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És az szémit hogy honnan hozom a cipöket ha mondjuk piacrol hordanám a kamu nike adidas meg ilyeneket ? Lehet?
2018. febr. 27. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, kibérelsz egy helyet, elmész egy nagykerbe ott veszel cipőket, teszel rá vmi hasznot, felveszel egy eladót, veszel egy pénztárgépet, azt bekötöd a navhoz, a számlákat meg a könyvelővel intézed és dől a lé $$$
2018. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"És az szémit hogy honnan hozom a cipöket ha mondjuk piacrol hordanám a kamu nike adidas meg ilyeneket ? Lehet?"


1.- ha boltot nyitsz, csak vállalkozóként teheted. Ha nem akarsz alkalmazottat, akkor boltvezetői végzettség szükséges hozzá.

2.- a vállalkozónak kötelessége tudni igazolni számlával,hogy honnan és mennyiért szerezte be az árut.

Gondolod, hogy a piacon fognak Neked számlát adni a hamisított áruról? :-)

3.- hamisított termék forgalmazása ILLEGÁLIS, törvénybe ütköző: azon kívül, hogy elkobozzák az árukészletedet még súlyos büntetést is kaphatsz érte.


"Vidéken itt a kiado uzletek 50-60ezrek.."

Igen, és arra még nyugodtan számolj rá min. 30 ezer ft rezsit, meg 50 ezer ft adót magad után - máris 130 ezer ft_nál tartunk, amit havonta ki kell fizetned és akkor még 1 ft-ot nem kerestél vele.

Pénztárgép 100 ezer ft, berendezés, stb

2018. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!