Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bérelek egy asztalt egy...

Bérelek egy asztalt egy szépségszalonban mint műkörmös?

Figyelt kérdés
Asztalt bérelek egy szépségszalonban májustól, de a csaj akinek fizetem majd a bérleti díjat ő is ott fog dolgozni és nem engedi hogy szombatonként dolgozzak. Ilyet lehet? Egyéni vállalkozó leszek nem alkalmazott, akkor miért szabja meg nekem mikor dolgozhatok?

2018. márc. 5. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

" a csaj akinek fizetem majd a bérleti díjat ő is ott fog dolgozni és nem engedi hogy szombatonként dolgozzak."


Mivel béreled, és nem Te vagy a tulajdonos, így igen, ilyent lehet. Más ismerősöm is panaszkodott (fodrász), hogy nem engedik minden napon dolgozni - így meg nem tudja kifizetni a bérleti díjat, illetve szinte nem marad semmi haszon utána.

2018. márc. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezért jobb megoldás, ha van egy tulaj vagy egy főbérlő , aki tovább adja napi bérbe a helyet.Igy csak azokra a napokra kell fizetni amikor dolgozik is és van bevétele amiből tudja finanszírozni.



4 éve így csináljuk a lányokkal, sose volt ebből gond.


Időszakosan szombatonként meg épp hogy közös programcsomag van és még egy fotós is betársul hozzájuk.Igy egyben mimden után meg egy stúdió fotózás is van azon felül hogy mindenki ( fodrász, kozmetikus, műkörmös ) "dolgozik a vendégen".

2018. márc. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
nem teljesen világos, hogy a bérbeadó is műkörmösként dolgozik-e a szalonban. Ha igen, akkor lehet, hogy ő minden szombaton dolgozni akar, hétköznap meg fél napokat, ezért adja ki csak hétköznapi fél napokra. Vagy ha ő mondjuk fodrász, akkor meg lehet, hogy van már egy körmöse, aki és minden szombatra kéri az asztalt, és aki előnyt élvez. (Akár, csak mint régi bérlő, akár azért, mert többet is fizet).
2018. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na úgy van, hogy a helységet ő is csak bérli mert tudom hogy nem az övé, ő fodrász, van mellette még egy kozmetikus is de a helységet csak egyedül ő újította fel. Az asztal bérlést meg rosszul fogalmaztam, mert az asztalt is én veszem, saját asztal lesz, úgyhogy én csak egy kis részt bérlek az asztalomnak. Szóval elméletileg majd 3an fizetjük a helység bérleti díját. Na így mi a helyzet? Megmondhatja mikor dolgozzak?
2018. márc. 5. 15:54
 5/5 xswerdy ***** válasza:

itt most akkor a fodrásza főbérlő. Feltehetőleg úgy kötött szerződést, hogy kiadhat további szolgáltatóknak széket, asztalt, vagy csak helyet albérletbe, ahova a saját asztalát hozza. Ha így van, akkor olyan szerződést köt veled, amilyenben megegyeztek. Ha ő nem enged szombaton dolgozni, megteheti, te meg bérelhetsz asztalt másik szalonban, ahol megengedik.


Amúgy ha így van, tényleg nem értem, hogy miért nem enged szombaton dolgozni, inkább előny lenne neki, hogy esetleg 1-2 ügyfeled a haját is megcsináltatja, ha már ott van. Én a helyedben rákérdeznék, hogy miért van így.

2018. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!