Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvelőnek kötelessége...

Könyvelőnek kötelessége megbízási szerződést írni?

Figyelt kérdés

KATÁS egyéni vállalkozó lettem 1 hete, a könyvelő akihez mentem semmiféle szerződést nem írt, nem kötöttünk, egyszerűen elvállalt és kész.Ez így jogos?

Ha árut vásárlok, amit kapok számlát arra rá kell írni hogy kisadózó?



2018. márc. 13. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha árut vásárolsz, akkor azt a számlát azért kell eltenni, hogy egy esetleges NAV ellenőrzés folytán tudd igazolni, honnan származik az áru - és nem arra nem kell ráírni, hogy kisadózó.

ELLENBEN MINDEN ÁLTALAD KIBOCSÁTOTT számlára, amit a vevőnek/megrendelőnek adsz (amit Te írsz meg), rá kell írni, hogy XY vállakozó, cím, adószám és kisadózó.

Ezt egyszerűsítheted azzal, ha csinálsz egy bélyegzőt, pl. egy kirakós bélyegzővel (nem kötelező)

[link]


Szerződést a könyvelővel ajánlott kötni, de nem kötelező. Én is KATA-s vagyok, sajnos nekem sincs szerződésem a könyvelővel, de viszont a NAV-nál le van adva a neve, szerepel, hogy Ő a könyvelőm.

2018. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!