Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szállíthatok ki egyéni vállalk...

Szállíthatok ki egyéni vállalkozás keretében németországi magyaroknak füstölt kolbászt, házi pálinkát, őrölt paprikát, úgy hogy nem én állítom elő csak megveszem ismerőstől, rokontól és rakok rá egy kis hasznot?

Figyelt kérdés

4 és fél évet éltem és dolgoztam kinnt németben és tudom, hogy a magyarok vágynak néha az otthoni ízekre.Viszont nem tudom hogy kell-e mindenféle élelmiszerbiztonsági engedély, meg hasonló dolog, ha nincs se éttermem, semmi, csak megveszem és kisbusszal kiszállítom az ott élő magyaroknak a sok élelmiszert?

Köszönöm előre is!



2018. márc. 14. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Oda vissza útköltsége a te hasznod nem hozná nyereségesre . Megrakott furgon kell . Leállítanak menet közben a szervek nincs megfelelő tárolás sem címke sem számla elkobzás büntetés ... Eu és az ottani törvények erősek .
2018. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Száraz Kenyér válasza:
31%

a helyedben visszamennék Németországba. miért jöttél haza?


(privátban is írhatsz).

2018. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
70%
Házipálinkát biztos nem. Igazolatlan eredetű szeszt hivatalosan birtokolni sem lehet, nem hogy eladni. A legális zárjegyes eladáshoz meg szeszimportőrnek kéne lenned, de házipálinkával valszeg akkor sem lehetne megoldani.
2018. márc. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Egyelőre nem megyek vissza németbe, haza kellett jönnöm mindenképp, megoldani pár problémát, meg össze akarok hozni egy vállalkozást.Bízom a legjobbakban az itthoni helyzetet illetően, hogy lehet még valamibe kezdeni.
2018. márc. 16. 08:59
 5/6 anonim ***** válasza:
4: Na és azóta mi a helyzet? 😊
2022. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Én is hazajöttem Németországból anno és vállalkozó lettem. Most keresgélek a jogszabályok között, hogy immár a vállalkozásommal hogyan juthatok vissza :D Baromira nem érte meg visszajönni. Bár akkor én is csak a suli befejezése miatt jöttem, aztán meg ittragadtam..
2022. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!