Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen szak lenne a legmegfele...

Milyen szak lenne a legmegfelelőbb ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A helyzet úgy adódott hogy ugyan elvegeztem az egyetemet és el is helyezkedtem a szakmámban ugyanakkor rajottem ez nem fog menni. Iszonyu kötött bérek, monoton sokszor.. Hát nem az én világom.


Vállalkozást szeretnék a későbbiekben, erre gyűjtök pénzt illetve a párom is ezért dolgozik rengeteget.


A helyzet az hogy ő nagyon szereti amit csinál, meg van az elképzelese is hogy milyen vállalkozást szeretne. (fémipari)


Ő vinné a szakmai részt én pedig az összes olyan más dolgot ami elengedhetetlen egy vállalkozás működéséhez. Tehát ügyintézés, engedélyek intézése, pénzügyi tervek, HR feladatok stb. Tehát az adminisztráció része.


Hogy még felkészültebb legyek szeretnék tanulni, a kérdésem hogy milyen szakot válasszak. Mi az amit leginkább hasznositani tudok ilyen téren? Pénzügyi? Menedzsment?


Várnám a tippeket, ötleteket :)


2018. márc. 27. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Először is én keresnék olyan közösségeket ahol sikeres vállakozókkal vegyülhetsz.

Nagyon fontos egy mindset elsajátítása,vállakozói sikeres gondolkodás.

Ez a legfontosabb enélkül max vegetálni fogtok.

Dolgozd be magad,épits kapcsolatokat,fejleszd magad soft skillekben,hogy jó vezető legyél,mindemellet üzleti tervet tanulj meg írni.


Nem feltétlenül kell egyetem,de ha egyetem akkor MBA csak mert ott vannak a nagy vezetők,sikeres emberek akik letettek valamit az asztalra de ott is BCE,BME,IBS, esetleg Cambridge Business Design Academy ezek közül menj valamelyikre,itt néztem milyen emberek vannak voltak a legkomolyabb vezetők.

2018. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtál, igen ilyenekre gondoltam hogy üzleti terv készítés stb.


Nem feltétlen egyetemre gondoltam. Mert pl van olyan barátnőm aki pénzügy számvitelt végzett felsőfokú szakképzésben és százszor alaposabb és keményebb tudást kapott mint pl tesóm aki még egyetemen csinálta ugyanezt. :)

2018. márc. 27. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor kérdező:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Carneginek,GIN-ek tagja vagyok.

John Maxwellnek most leszek,ott egy komoly sikeres vezető aki megcsinálta segít mentorálni téged.

2018. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!